2. Momčad : 3. HNL zapad : 19. kolo
Krk – Rijeka II 0:1, Rebernik pogodio pobjedu
09.03.2016.

Nogometaši Rijeke pobijedili su na gostovanju Krk 1:0 u utakmici 19. kola Treće HNL - zapad. Rijeka je do pobjede došla organiziranom obranom, a ključan trenutak utakmice dogodio u 36. minuti.

Nakon brze akcije izabranici Ranka Bukete stigli su pred kazneni prostor. Pokušaji da se otvori prilika za udarac nisu urodili plodom, nakon nekoliko odbijanaca lopta je došla do Mihaela Rebernika koji ju je iz poluvoleja s ruba šesnaesterca pospremio u mrežu - 0:1.

Nakon uvodnih minuta u kojima je nedostajalo ideje u završnici, u 13. minuti Zec se našao u dobroj prilici, ali udarac glavom otišao je pored gola. Nekoliko minuta kasnije Pejanović je lijepo ubacio, Zec je dočekao loptu, ali udarac je zaustavila vratnica. Lopta je zatim došla do Filipa Fumića, ali Nevistić je odlično reagirao.

Rijeka je prvi pokušaj imala u 23. minuti, ali udarac Geralda s 25 metara bio je daleko od željenog cilja. Tri minute kasnije Pejanović se oslobodio na desnoj strani, ali njegov udarac odlično je obranio Nevistić. Krk je ponovo zaprijetio u 30. minuti, Filip Fumić je lijepo prošao po lijevoj strani i ušao u kazneni prostor, ali Pejanović nije dobro zahvatio loptu i Nevistić je upisao novu obranu.

U nastavku utakmice Krk je krenuo po izjednačenje, ali Rijeka se dobro branila. U 63. minuti nakon kornera Vizinger nije najbolje zahvatio loptu i propala je prilika.

Nakon dalekometnog pokušaja Škarice iz slobodnog udarca, u 69. minuti Florian Fumić lijepo je povukao akciju i odigrao na lijevi bok. Fumić je ušao u kazneni prostor i dočekao ubačaj na drugoj vratnici, ali nije najbolje reagirao i propala je prilika za domaćina.

U 73. minuti Budan je proigrao Bajića koji se našao u izglednoj prilici unutar kaznenog prostora, ali Berković je udarac odbio u korner. Nakon novog slobodnog udarca za Krk, braniči Rijeke nisu do kraja očistili opasnot. Lopta je došla do Kurolta na rubu kaznenog prostora i lijepo pucao iz okreta, ali lopta je otišla malo iznad grede.

U 89. minuti Kurolt je uspio proigrati  Rubčića koji se na 15 metara našao u lijepoj prilici, a udarac je prošao uz vratnicu. U prvoj minuti sudačke nadoknade nova velika prilika za Krk, Bajramović je nakon ubačaja ostao sam na osam metara, ali udarac glavom otišao je iznad grede.

Krk – Rijeka II 0:1 (14)