Kvarnerska rivijera: Abuja pobijedila Dinamo, Uche u nadoknadi donio finale
28.05.2016.

Nogometaši Akademije Abuja pobijedili su Dinamo 2:1 u polufinalu Kvarnerske rivijere u infarktnoj završnici. Naime, kada se činilo da će utakmica završiti 1:1 , Uche je u sudačkoj nadoknadi uzeo loptu, izdržao pritiske nekoliko igrača Dinama i na ulazu u kazneni prostor precizno naciljao uz samu vratnicu - 2:1. Uslijedilo je veliko slavlje izabranika Renata Pilipovića, dok su nogometaši Dinama, razumljivo, popadali po travnjaku. Vremena za povratak više nije bilo, Abuja je izdržala još nekoliko trenutaka i moglo je uslijediti veliko slavlje.

Abuja je kroz utakmicu bila kvalitetniji suparnik. Nakon nekoliko pokušaja s distance, Kappe je bio najviši nakon kornera, ali Kotarski je refleksno odlično obranio pokušaj. I onda je stigao gol u  20. minuti.

Hamid je prvo izgubio, pa ponovo osvojio loptu na lijevom boku kod kaznenog prostora Dinama. Uslijedio je ubačaj, Dinamova obrana je zaspala, a Uche je bio najbrži - 0:1.

Osam minuta kasnije i Saleh je lijepo pucao glavom, ali udarac nije bio precizan.

U nastavku utakmice Dinamo je krenuo po remi, ali nije stvorio praktički niti jednu priliku. Čančar se u 71. minuti izborio za dobru poziciju, ali njegov udarac je blokiran.

Na drugoj strani Abuja je mogla riješiti i ranije pitanje pobjednika propustivši nekoliko prilika unutar deset minuta.

Prvo je Mairiga  lijepo pucao, ali Dinamo je spasila greda. Nakon kornera, Mairiga se ponovo našao u izglednoj situaciji na 13 metara, ali udarac je obranio Kotarski. U 75. minuti Uche je lijepo osvojio prostor i pronašao Mairigu u kaznenom prostoru, ali udarac nije bio precizan.

Tri minute kasnije Dinamo je izborio slobodan udarac. Nakon ubačaja i gužve u kaznenom prostoru lopta je pogodila nekog od braniča Abuje u ruku i sudac Linić pokazao je na bijelu točku. Drčič je bio siguran - 1:1.

Dinamo – Akademija Abuja 1:2 (27)
Dinamo - Akademija Abuja 1:2

Polufinale Kvarnerske rivijere: Dinamo - Akademija Abuja 1:2 (0:1), Stadion Žuknica. Gledatelja: 200. Sudac: Marko Linić.

Strijelci: 0:1 Uche (20'), 1:1 Drčić (72'-11m), 1:2 Uche (79'). Žuti kartoni: Dadić (Dinamo), Kappe (Abuja).

DINAMO: Kotarski, Radić, Čolina, Dadić, Rožić (od 60' Krizmanić), Drčić, Vukmanić, Rufati, Čuić, Čančar, (od 67' Gulcan), Hopeau (od 29' Malekinušić).

ABUJA: Majayogbe, Saludeen, Kappe, Rabiu, Bamidele, Iroyana, Haruna (od 51' Mairiga), Yahaya, Uche (od 80' Ugwu), Izuchukwu, Olonisakin.