Lokomotiva - Žilina
Kvarnerska rivijera: Dinamo, Abuja i Verona u 1/4 finalu
09.06.2015.

Nogometaši Dinama, Abuje i Verone osigurali su plasman u četvrtfinale 63. izdanja Kvarnerske rivijere. Dinamo je pobijedio Široki Brijeg 2:0 i vizirao plasman iz skupine B. U drugom ogledu u skupini B Tromso je pobijedio Novalju 2:0. Poznati su i četvrtfinalisti iz skupine D, Abuja je pobijedila Debrecen 3:0, dok je Verona svladala Rudar 2:1. Abuja i Verona će u međusobnom ogledu odlučiti pobjednika skupine.

Rijeka je izgubila od Domžala 1:2, dok je Ferencvaros svladao Cres 6:0. Izabranici Elvisa Brajkovića u srijedu će protiv Cresa tražiti bodove za drugi krug.

Zanimljivo je bilo i na Omladinskom igralištu u Rijeci. Žilina je protiv Lokomotive imala 4:0 na poluvremenu, riječki nogometaši nisu dobro ušli u utakmicu. Ipak, u nastavku Lokomotiva se golovima Nemetza i Bakovića vratia u igru, lokosi su pogodili i gredu. Ali, onda je Sokol pobjegao obrani domaćina i u 78. minuti vratio gostima tri gola prednosti (2:5). Samo dvadesetak sekundi kasnije Baković je prekrasnim udarcem postavio konačan rezultat.

Osijek je upisao važnu pobjedu protiv Spezije. Jedini pogodak postigao je Jakić u sedmoj minuti lijepo pospremivši loptu u mrežu nakon ubačaja. Osječani su imali još nekoliko prilika, Čikvar je u smiraju prvog poluvremena pogodio vratnicu.

Skupina A: Cres - Ferencvaros 0:6, Rijeka - Domžale 1:2. Poredak: Domžale 6, Ferencvaros 3, Rijeka 3, Cres bez bodova.

Skupina B: Novalja - Tromso 0:2, Dinamo - Široki Brijeg 2:0. Poredak: Dinamo 6, Široki Brijeg 3, Tromso 3, Novalja bez bodova.

Skupina C: Lokomotiva - Žilina 3:5, Osijek - Spezia 1:0. Poredak: Žilina 4, Osijek 4, Spezia 3, Lokomotiva bez bodova.

Skupina D: Debrecen - Abuja FA 0:3, Rudar - Hellas Verona 1:2. Poredak: Verona, Abuja 6, Rudar, Debrecen bez bodova.

Raspored

Skupina A: Ferencvaros - Domžale (16.30), Rijeka - Cres (18.30); skupina B: Tromso - Široki Brijeg (16.30), Novalja - Dinamo (18.30); skupina C: Žilina - Spezia Calcio (16.30), Lokomotiva - Osijek (18.30); skupina D: Debrecen - Rudar (16.30), Abuja FA - Hellas Verona (18.30).