Kvarnerska rivijera: Osijek, Olimpija, Maribor i Udinese u polufinalu
31.05.2018.

Nogometaši Osijeka, Olimpije, Maribora i Udinesea polufinalisti su Kvarnerske rivijere. Olimpija je na Mavrincima pobijedila Gabalu 1:0, Osijek je svladao Rijeku 2:1,  Maribor je u Labinu pobijedio Vinodol 4:0, dok je Udinese svladao Sampdoriju nakon jedanaesteraca 5:3 (0:0)

Prvi polufinalni par je Olimpija - Osijek (subota, Stadion Žuknica, 18.30 sati), a drugi Maribor - Udinese (subota, Gradski stadion u Labinu, 19 sati).

U odličnom ogledu na Mavrincima Olimpija je svladala Gabalu, a ključni trenutak dogodio se u 72. minuti. Pečar je sjajno prošao u kazneni prostor i nakon duplog pasa, poslao loptu u praznu mrežu za veliko slavlje slovenskog sastava - 1:0.

Iako su obje ekipe krenule maksimalno od prve minute, niti jedan pokušaj s obje strane nije predstavljao veću opasnost.

U 22. minuti pokušao je Petrovič, dok je na drugoj strani u 40. minuti udarac Gulyeva obranio vratar Olimpije.

U 53. minuti Jovašević je sjajno izveo slobodan udarac s dvadeset metara, ali vratar Sultanov odlično je reagirao. Dvije minute kasnije Olimpija je imala veliku priliku.

Nakon pogreške obrane Gabale, Burin je odnio loptu i izbio sam pred gol, ali vratar Sultanov i ovoga puta je spasio svoju momčad.

Odličan udarac Vrhovnika i obrana Sultanova bila su najava 72. minute i pogotka Olimpije kojim je slovenska momčad izborila polufinale.

Kvarnerska rivijera: Olimpija – Gabala (20)
Olimpija - Gabala 1:0

Četvrtfinale: Olimpija - Gabala 1:0 (0:0). Stadion Mavrinci. Sudac: Tomislav Frlan.

Strijelac: Pečar (72').

OLIMPIJA: Pavli, Židari, Ivetić, Vrhovnik, Burin, Jovašević, Kurež (od 41' Hsangič), Kregar, Pečar (od 80' Benedemič), Petrović (od 74' Nikolovski), Vrbamija.

GABALA: Sultanov, Aliyev, Masimov, Rahimli, Abdullayev, Mursalov, Gulyev, Isazade, Muradov (od 64' Ingilabi), Rzayev, Abbasli (od 74' Jamalov).

Maribor - Vinodol 4:0

Četvrtfinale: Maribor - Vinodol 4:0 (1:0). Gradski stadion u Labinu. Sudac: Mateo Čalić.

Strijelci: 1:0 Horvat (9'), 2:0 Vipotnik (72'), 3:0 Horvat (73'), 4:0 Frešel (76').

MARIBOR: Stopatnik, Bobarić (od 50' Penić), Verbić, Mutavčić, Maher (od 78' Turičnik), Frešel, Horvat, Martinčić (od 65' Ciganović), Vipotnik, Šlamberger (od 75' Simonić), Sedej.

VINODOL: Curać, Krha (od 74' Babajić), Alagić, Fahrić (od 57' Kalanj), Hrmić, Starčević, Srzentić, Vidović (od 50' Balen), Starčević, Car (od 73' Krha), Preni (od 59' Buneta).

Sampdoria - Udinese 3:5-11m

Četvrtfinale: Sampdoria - Udinese 3:5-11m (0:0).  Gradski stadion u Labinu. Sudac: Petar Pejkunović.

SAMPDORIA: Boschini, Catapano, Lamonica, Brugnone (od 41' Dos Santos), Maggioni, Sorensen, Menini (od 41' Canovi), Testone (od 41' Maranelli), Casanova, Ercolano (od 41' Maglie), Aquino (od 50' Viera).

UDINESE: Moretti, Zanolla, Santagata, Snidarcig, Parpinel, Mazzolo, Specogna, Bianco, Cudrig, Compagnon, Di Franco (od 66' Kamara).