Kadeti Rijeke
Kvarnerska rivijera: Pobjeda Rijeke
08.06.2015.

U ponedjeljak je utakmicama prvog kola počelo 63. izdanje međunarodnog turnira Kvarnerska rivijera. Nogometaši Rijeke krenuli su pobjedom na Cresu protiv Ferencvarosa (2:0), pogotke za bijele postigli su Martinković i Baraba. U drugom susretu skupine A Domžale su  bile uspješnije od Cresa 2:0.

Najefikasnija je bila skupina B u kojoj je postignuto ukupno 14 golova. Dinamo je pobijedio Tromso 7:0, a istim rezultatom Široki Brijeg bio je uspješniji od Novalje. Zanimljivo je bilo i u skupini C na Omladinskom igralištu u Rijeci. Osijek se triput vraćao iz rezultatskog zaostatka i golom Gačića tri minute prije kraja uspio je izboriti bod protiv Žiline. Spezia je svladala Lokomotivu 3:1 iako su riječki nogometaši poveli golom Marića u 38. minuti. Speziji su bile potrebne tri minute za preokret, Cito u 52. i Manno u 54. minuti usmjerili su utakmicu na mlin talijanske momčadi.

U skupini D što se igra u Labinu, Hellas Verona otvorila je turnir slavljem protiv Debrecena 3:0. Nakon osvojenog trećeg mjesta na Memorijalu Mladen Ramljak, Akademija Abuja pobjedom je otvorila Kvarnersku rivijeru svladavši Rudara iz Labina 1:0 golom Abdullaha.

Rezultati, skupina A: Rijeka - Ferencvaros 2:0, Cres - Domžale 0:2.

Skupina B: Dinamo - Tromso 7:0, Široki Brijeg - Novalja 7:0.

Skupina C: Osijek - Žilina 3:3, Lokomotiva - Spezia 1:3.

Skupina D: Debrecen - Hellas Verona 0:3, Rudar - Abuja 0:1.