Ivan Modrić i Dario Vizinger
Kvarnerska rivijera: Poraz Rijeke, finale Domžale – Abuja
13.06.2015.

Nogometaši Rijeke poraženi su od Domžala nakon infarktne utakmice i izvođenja penala 8:9 (2:2), dok je Abuja pobijedila Dinamo u polufinalnim ogledima 63. izdanja Kvarnerske rivijere. U finalu će igrati Abuja i Domžale (Stadion Kantrida, 19), dok će Rijeka i Dinamo (Stadion Kantrida, 17) odmjeriti snage za treće mjesto.

Riječki nogometaši prokockali su nekoliko prilika da riješe pitanje pobjednika. U prvih pet serija kaznenih udaraca Nicoletti je obranio pokušaje Petrica i Vrandečića, ali u isto vrijeme Malnar je zaustavio udarce Modrića i Bilića. Pokušaj Bilića bio je u petoj seriji i ujedno bi donio Rijeci finale, ali vratar Domžala izašao je iz tog ogleda kao pobjednik. Do tad su za Rijeku zabili Šantek, Prpić i Svetić. Krenulo je raspucavanje za pobjednika, za Rijeku su zabili Baraba, Rilov i Yayaya, ali zatim je vratar Malnar zaustavio pokušaj Ćaćića i otvorio priliku Hrčeku koji je pogotkom u devetoj seriji donio veliko slavlje Domžalama.

Riječki nogometaši imaju za čime žaliti jer dovoljno je spomenuti da su vodili do druge minute sudačke nadoknade kada je obrana na trenutak zaspala, a Hrovat nije propustio priliku da izjednači rezultat 2:2!

Inače, Rijeka je odlično otvorila utakmicu. U 6. minuti Turčin je uposlio Vizingera koji se sjurio u kazneni prostor i mirno zatresao mrežu - 1:0. Vodstvo je trajalo samo tri minute. Jedna izgubljena lopta Rijeke na sredini terena otvorila je kontru slovenskoj ekipi. U završnici akcije Ćaćić je srušio Petrica i sudac Linić pokazao je na bijelu točku. Bizilj je dvaput bio siguran s bijele točke pošto je prvi gol poništen nakon što su slovenski igrači prerano utrčali u kazneni prostor - 1:1.

Polufinale: Rijeka - Domžale 8:9-11m (2:2), Abuja - Dinamo 2:1. Finale (Stadion Kantrida, 19): Domžale - Abuja. Za 3. mjesto (Stadion Kantrida, 17): Rijeka - Dinamo

Rijeka je novu veliku priliku imala u 21. minuti. Prpić je sjajno izbacio Vizingera u prostor, ali napadač Rijeke ovoga puta nije bio siguran i lopta je otišla pored vratnice. Pet minuta kasnije i Domžale su imale priliku, ali udarac Petrica obranio je Nicoletti.

U prvih 15 minuta drugog poluvremena nije bilo prilika i onda je Rijeka povela. U 58. minuti Blatančić je odlično proigrao Turčina koji je mirno poentirao - 2:1. Činilo se da bi Rijeka mogla preuzeti konce u igri, u 64. minuti Prpić je sjajno ponovo izbacio Turčina koji se našao licem u lice s vratarom Malnarom koji je ovoga puta izašao kao pobjednik. Vrijeme je polako curilo, Domžale su se orijentirale na ubačaje i pokušaje iz skoka. Curile su posljednje sekunde, trebalo je još jednom izbiti loptu, ali Rijeka nije uspjela.

U drugom polufinalu nogometaši Abuje pobijedili su Dinamo 2:1. Nigerijski nogometaši poveli su protiv Dinama već u petoj minuti. Orji se izborio za loptu u kaznenom prostoru i poentirao - 0:1. Nije trebalo dugo čekati za drugi pogodak Abuje, Orji je ponovo bio neuhvatljiv i precizan - 0:2.

Dinamo je prvi put zaprijetio u 28. minuti, Knežević je pogodio stativu, a Blečić odbijenu loptu poslao loptu preko grede. Abuja je pak mogla i do trećeg gola, Oyindamola se našao u stopostotnoj situaciji, ali vratar Dinama obranio je pokušaj. Zagrepčani su se u igru vratili u 52. minuti. Braniči Abuje nisu uspjeli očistiti loptu nakon kornera, Soldo je bio na pravom mjestu i pospremio je u mrežu - 1:2.

Dinamo je krenuo po izjednačenje, a Abuja čekala svoju priliku iz kontre. U 55. minuti Ojodomo je pobjegao braničima Dinama, ali nije bio precizan u stopostotnoj situaciji. Nekoliko minuta kanije Aondofa se prošetao po desnom boku, ušao u kazneni prostor i pucao preko grede. Ojodomo i Saleh pokušali su zatim udarcima glavom iz izglednih pozicija, ali nisu bili precizni. Ipak, nigerijski nogometaši izdržali su do kraja i osigurali plasman u veliki finale.