Dinamo - Verona
Kvarnerska rivijera: Rijeka – Domžale, Abuja na Dinamo
12.06.2015.

Rijeka - Domžale i Dinamo - Abuja polufinalni su parovi 63. izdanja Kvarnerske rivijere. Rijeka je na Brnasima pobijedila Žilinu 1:0 pogotkom Tomislava Turčina u 25. minuti. Turčin se lijepo riješio pratnje na desnoj strani i poentirao - 1:0. Riječki nogometaši imali su još nekoliko prilika u prvom i drugom dijelu, ali na kraju se taj jedan pogodak pokazao ključnim.

Dinamo je pobijedio Veronu 2:1 u zanimljivom ogledu na Mavrincima. Zagrepčani su dobro krenuli, u osmoj minuti Zenko je lijepo pucao s 18 metara, ali vratnica je spriječila pogodak. Dinamo je bio konkretniji u prvom poluvremenu, ali Verona je povela. U 38. minuti Pellacani je lijepo prošao i proigrao Buxtona koji je gurnuo loptu pored istrčalog vratara Gujića - 0:1. Dinamo je izjednačio u 44. minuti. Knežević je prošao po desnoj strani i ubacio, lopta je došla do Hebera koji ju je pospremio u mrežu - 1:1.

Raspored, polufinale (Stadion Žuknica): Rijeka - Domžale (16.30), Abuja - Dinamo (18.30)

Verona nije posustala, u 49. minuti Buxton se odlično riješio pratnje i ušao u kazneni prostor, ali ovoga puta nije bio precizan. Dinamo je do pobjedničkog gola stigao u 62. minuti. Nakon oklijevanja obrane Verone, Majić je prekrasnim udarcem s 18 metara matirao vratara Vencata - 2:1. U završnici i Knežević je okušao udarac s dvadesetak metara, ali opet se ispriječila vratnica.

Domžale su u Opatiji pobijedile Osijek 2:1. Slovenska momčad iskoristila je svoje prilike u prvom dijelu i tako naplatila dobru igru protiv solidnog Osijeka. Abuja je u Crikvenici nakon velike borbe svladala Široki Brijeg koji je vodio do 73. minute kada je Orji dvama pogocima preokrenuo rezultat i gurnuo Abuju u polufinale.