Kvarnerska rivijera: Rijeka nadigrala Veneziju, hat-trick Črnka
23.05.2016.

Kadeti Rijeke pobijedili su Veneziju 6:0 u utakmici prvog kola skupine D na otvaranju 64. izdanja Kvarnerske rivijere. Riječani su uvjerljivo otvorili turnir, osim rezultata o dominaciji svjedoči činjenica da su Riječani propustili još niz izglednih prilika.

Rijeka je odlično ušla u utakmicu, ali dva udarca Rilova, te pokušaji Šanteka, i Črnka nisu pronašli put do mreže. U 21. i 22. minuti Rijeka je propustila dvije velike prilike. Prvo je Čeliković odlično pucao glavom, vratar Camerlengo odlično je obranio, a Iličić nije uspio odbijanac poslati u mrežu. Nekoliko trenutaka kasnije Črnko je prebacio gol s osam metara.

Gol je stigao u 23. minuti. Kovačević je izborio slobodan udarac na rubu kaznenog prostora, a Črnko je jakim prizemnim udarcem zatresao mrežu - 1:0. Prije drugog gola Črnko je proigrao Iličića čiji je udarac s crte očistio branič Venezije. U 26. minuti Rilov je potegnuo, vrataru Venezije ispala je lopta, ali je uspio spasiti da ne prijeđe gol crtu. Na loptu je natrčao Kovačević - 2:0.  U 31. minuti nakon kornera Črnko je pucao sa 16 metara, lopta je pogodila nekog od braniča Venezije i završila u mreži - 3:0.

Rijeka je u nastavak krenula jako, u 42. minuti Dukađin je ubacio s desnog boka, Šantek smirio loptu u kaznenom prostoru i poentirao - 4:0.

Emanuel Črnko hat-trick je zaključio u 59. minuti kada je nakon ubacivanja Ivančevića glavom proslijedio loptu u mrežu - 5:0. Točka na "i" bio je šesti pogodak. Frane Vidović lijepo je primirio loptu, okrenuo suparničkog braniča na rubu kaznenog prostora i pogodio rašlje - 6:0.

Rijeka – Venezia 6:0 (9)
Rijeka - Venezia 6:0

Utakmica 1. kola skupine D: Rijeka - Venezia 6:0 (3:0). Igralište OŠK Omišalj. Gledatelja: 100. Sudac: Branko Vučinić (Rijeka). Strijelci: 1:0 Črnko (23'), 2:0 Kovačević (26'), 3:0 Črnko (31'), 4:0 Šantek (42'), 5:0 Črnko (60'), 6:0 Vidović (75').

Žuti kartoni: Dunić (Rijeka), Rode, Pastorelli, Inhico (Venezia).

RIJEKA: Majkić, Ivančević, Modrić, Mulac, Lebar, Čeliković (od 51' Iv. Lepinjica), Črnko (od 61' Vidović), Rilov (od 57' Dunić), Kovačević (od 37' Dukađin), Šantek, Iličić (od 46' Mioč).

VENEZIA: Camerlengo, Basei, Scarpa (od 60' Bettin), Zennaro (od 51' Morello), Pastorelli, Leone (od 41' Cigagna), Inchico, Secco, Bolgan, Rode, Simeoni.