Škola : Turniri : 1. kolo
Kvarnerska rivijera: Rijeka – Osijek 1:0, Biškupović strijelac
22.05.2017.

Kadeti Rijeke otvorili su nastup na Kvarnerskoj rivijeri pobjedom protiv Osijeka 1:0. Riječki kadeti pojačani juniorima Šantekom, Čelikovićem i Svetićem odigrali su čvrstu utakmicu uz puno trke i borbe na sredini terena te na kraju zasluženo slavili.

Ključan trenutak utakmice dogodio se u 65. minuti. Lopta se odbila do Biškupovića koji je s deset metara precizno pogodio u donji desni kut vratara Butigana za 1:0.

Prvu priliku Rijeka je imala 21. minute. Lopta je ispala iz ruke vrataru Butiganu i došla do Mitrovića. Napadač Rijeke pronašao je slobodnog Petrovića, ali njegov udarac s ruba kaznenog prostora odlazi pokraj gola.

Osijek je zaprijetio oko 30.minute kada je nakon ubačaja iz slobodnog udarca Oliveire, Stupar malo ostao kratak u skoku i prilika je propala.

Rijeka je ponovo zaprijetila pred kraj drugog dijela. Vuk je prošao po lijevoj strani i lijepo ubacio, ali obrana Osijeka očistila je opasnost pred golom. Drugi dio prilikom otvorio je Osijek, ali Šušak je bio spreman.

U 47. minuti Šantek je povukao kontru i pronašao Vuka koji je iskosa s ruba šesnaesterca pucao visoko iznad gola. Samo nekoliko minuta kasnije Stupar se našao u velikoj prilici. Izašao je jedan na jedan sa Šušakom, ali vratar Rijeke uspio je sačuvati mrežu.

Ubrzo je stigao odgovor Rijeke. Vuk je prošao po lijevoj strani i pronašao u šesnaestercu Jurešića, ali njegov pokušaj obranio je Butigan. Nedugo zatim pokušao je Mitrović efektno škaricama, ali i taj pokušaj otišao je visoko iznad grede.

U 62. minuti zaprijetio Šantek udarcem s osamnaest metara, a Butigan je skrenuo loptu u korner. U nastavku se nakon ubačaja iz kuta najbolje snašao Nekić, ali i njegov pokušaj glavom zaustavlja Butigan.

Nakon pogotka  unutar deset minuta Rijeka je dva puta bila blizu gola. Biškupović je najprije primio dubinsku loptu Svetića, ali pucao je pokraj gola. Mitrović se potom oslobodio čuvara i izišao sam pred Butigana koji je na vrijeme istrčao i otklonio opasnost.

U 73. minuti Pavlovac je primio loptu u riječkom šesnaestercu, ali njegov udarac otišao je iznad vratnice.
Pred sam kraj utakmice zaprijetio je Listar dalekometnim udarcem, ali rezultat se nije mijenjao.

65. Kvarnerska rivijera: Rijeka – Osijek 1:0 (23)
Rijeka - Osijek 1:0

Stadion Žuknica. Strijelac: 1:0 Biškupović (65'). Žuti karton: Prenkpalalaj (Osijek).

RIJEKA: Šušak, Čeliković, Nekić, H. Smolčić, Vuk (od 73' Dedić), Jurešić, Liber (od 80' Listar), Šantek (od 78' Bošnjaković), Mitrović (od 70' Mohorovičić), A. Svetić, Petrović (od 47' Biškupović).

OSIJEK: Butigan, Benić (od 69' Dubravac), Batinić (od 41' Kuprešak), Barišić, Prenkpalalaj, Oliveira, Kuzminski (od 48' Vladić), Stupar (od 58' Šikić), Magdić, Joščak, Brezinšak (od 69' Ciprić).