Kvarnerska rivijera: Rijeka pobijedila Domžale, u finalu protiv Budućnosti
27.05.2017.

Kadeti Rijeke izborili su finale 65. izdanja Kvarnerske rivijere nakon pobjede nad Domžalama 2:0 te će u nedjelju (Stadion HNK Rijeka, 19 sati) protiv Budućnosti braniti naslov. U ogledu za treće mjesto snage će odmjeriti Domžale i Zrinjski (17 sati). U drugom polufinalu Budućnost je svladala Zrinjski 3:1 (0:0) nakon izvođenja jedanesteraca.

Rijeci su pobjedu donijeli sjajnim pogotkom Mitrović i Šantek iz jedanaesterca. U 16. minuti Svetić je ubacio iz slobodnog udarca s desne strane, a Petrović glavom pucao preko gola.

U 28. minuti Mitrović je doveo Rijeku u vodstvo. Petrović je srušen na sedamnaest metara od gola, a Mitrović je iz slobodnog udarca sjajno pogodio rašlje - 1:0.

U 50. minuti drugog dijela Repas je pokušao iz slobodnog udarca s osamnaest metara, ali lopta je otišla iznad okvira gola.

Rijeka je novu priliku imala u 55. minuti. Petrović je prihvatio dubinsku loptu, ušao u šesnaesterac, varkom se riješio čuvara i pokušao pogoditi suprotni kut, međutim lopta je otišla iznad grede.

U 60. minuti Mitrović je srušen u kaznenom prostoru i sudac Jelenčić pokazao je na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Šantek i sigurno pogodio za 2:0.

Repas je u 74. minuti pokušao prizemnim udarcem sa osamnaest metara, ali Šušak je bio spreman.
Nekoliko minuta kasnije Kocjančić je pokušao iznenaditi Šušaka novim dalekometnim udarcem, ali vratar Rijeke je i to obranio.

65. Kvarnerska rivijera: Rijeka – Domžale 2:0 (33)
65. Kvarnerska rivijera: Rijeka – Domžale 2:0
Rijeka - Domžale 2:0

Polufinale: Rijeka - Domžale 2:0 (1:0). Stadion Žuknica. Gledatelja: 100. Sudac: Jelenčić (Kastav). Strijelci: 1:0 Mitrović (28'), 2:0 Šantek (60'-11m). Žuti kartoni: Biškupović (Rijeka), Femec, Markuš, Zupančić, Kocjančić, Pantelić (Domžale).

RIJEKA: Šušak, Čeliković, Nekić, H. Smolčić, Vuk (od 76' Dedić), Jurešić, Liber (od 44' Biškupović, od 90' Bošnjaković), Šantek, Mitrović (od 73' Listar), Svetić, Petrović (od 78' Mohorovičić).

DOMŽALE: Stojković, Femec, Zupančić, Makovec, Kocjančić, Svetlin (od 67' Maučec), Gregorin, Repas (od 75' Iskra), Stare (od 41' Cimerotić), Markuš (od 60' Pantelić), Čeh (od 41' Verstovšek).

Budućnost - Zrinjski 3:1-11m (0:0)

Polufinale: Budućnost - Zrinjski 3:1-11m (0:0). Gradski stadion u Labinu. Sudac: Rajko. Strijelci: 1:0 Roganović (11m), 2:0 Drešaj (11m), 2:1 Krešić (11m), 3:1 Brnović (11m). Žuti kartoni: Kumburović, Bakić, Milić, Šabotić, Nikčević (Budućnost), Ljubić, Savić (Zrinjski). Crveni karton: Kumburović (Budućnost, 80').

BUDUĆNOST: Nikčević, Milić, Drešaj, Bakić (od 79' Đurđević), Roganović, Terzić, Filipović, Bulatović (od 56' Vukčević, od 80' Obradović), Kumburović, Tripković (od 68' Mugoša), Brnović.

ZRINJSKI: Savić, Kordić (od 79' Domgjonaj), Čoko (od 45' Lovrić), Krešić, Savić, Stanić (od 34' Bubalo), Ljubić, Božić (od 45' Cvitanović), Šunjić, Hajdarević, Bošnjak.