Kvarnerska rivijera: Rijeka pobijedila Olimpiju i izborila četvrtfinale
30.05.2018.

Kadeti Rijeke pobjedom protiv Olimpije 4:0 u trećem kolu 66. izdanja Kvarnerske rivijere osiguravši tako plasman u četvrtfinale gdje ih u četvrtak (Stadion Mavrinci, 18.30 sati) očekuje Osijek.

Rijeka je odlično otvorila utakmica, Smolčić u četvrtoj, i Zrilić u 14. minuti bili su blizu gola.

U 26. minuti Olimpija je ostala s igračem manje nakon što je kapetan Olimpije Kričković zaradio drugi žuti karton zbog prigovora.

U 30. minuti Liber je sjajnom loptom pronašao Kurbašu, koji je iz prve taman dotaknuo loptu i prevario vratara Olimpije - 1:0.

U posljednjim minutama prvog dijela Omerović je na povratnoj pronašao Zrilića koji je s nekih osam metara pucao malo polraj vratnice.

U 46. minuti Kurbaša je postigao novi pogodak. Nakon ubačaja iz kuta, lopta se odbijala i došla do Kurbaše koji je snažno pospremio loptu pod prečku za 2:0.

Devet minuta kasnije Pintarić je ostavio za Bušnju koji je pucao sa ruba kaznenog prostora, ali ravno u vratara Jančigaja.

U 56. minuti Zrilić je povećao vodstvo, potegnuo je s dvadeset metara od gola i sjajno pogodio za 3:0.

Za konačnih 4:0 precizan je bio Bušnja u 67. minuti. Kurbaša je pucao s petnaestak metara, njegov udarac obranio je Jančigaj, ali samo do Bušnje koji je pogodio prazan gol.

Kvarnerska rivijera: Olimpija – Rijeka (15)
Olimpija - Rijeka 0:4

Utakmica 3. kola, skupina A: Olimpija - Rijeka 0:4 (0:1). Stadion Žuknica. Sudac: Vedran Jelenčić.

Strijelci: 0:1 Kurbaša (30'),  0:2 Kurbaša (46'), 0:3 Zrilić (56'), 0:4 Bušnja (67').

OLIMPIJA: Jančigaj, Židan, Ivetić, Kurež, Nikolovski, Petrović, Hasanagić, Benedetič, Kričković, Marsenić, Keržić.

RIJEKA: Šušak, Braut, Smolčić, Bušnja (od 65' Ajanović), Omerović (od 60' Najhart), Zrilić (od 72' Parmačević), Antanasaković, Putnik, Pintarić (od 65' Hodža), Liber (od 70' Petrović), Kurbaša.