Kvarnerska rivijera: Rijeka – Pomorac 2:1, Smolčić zaključio preokret
23.05.2017.

Kadeti Rijeke upisali su drugu pobjedu svladavši Pomorac 2:1 na 65. izdanju Kvarnerske rivijere i samo ih teorija dijeli od plasmana u četvrtfinale.

Utakmicu je odlučio Hrvoje Smolčić pogotkom u 77. minuti susreta.  Nakon gužve u šesnaestercu Šantek je vratio za Smolčića koji je precizno pogodio s osam metara za 2:1.

Prva prilika na utakmici pripala je Pomorcu u osmoj minuti susreta. Šušak je krivo procijenio let lopte i istrčao u prazno, a Mendrila nije uspio iskoristiti priliku te je pucao pokraj praznog gola.

U 14. minuti Mendrila je primio dubinsku loptu na desnoj strani i ubacio, ali Dželalija je glavom pucao preko okvira gola.

Rijeka je odgovorila u 23. minuti. Nakon ubačaja iz kuta najviši u skoku bio je Nekić, ali njegov pokušaj glavom lako je uhvatio Vidas.

Nekoliko minuta kasnije Šantek je pucao iz slobodnog udarca sa sedamnaest metara, a lopta je otišla malo pokraj gola.

U 25. minuti Pomorac je poveo. Nakon pogreške Najharta lopta je došla do Radovića koji je pogodio u desne rašlje Šušaka za 1:0.

Deset minuta kasnije  Šantek je sjajno odigrao za Dedića koji je zakasnio pa je loptu odnio Vidas.

U 38. minuti Rijeka je došla do izjednačenja. Mohorovičić je gurnuo loptu u prostor za Mitrovića, a on je na povratnoj lopti pronašao Dedića koji je pospremio loptu u praznu mrežu za 1:1.

U drugi dio boje su ušli Riječani i preselili igru na polovicu Pomorca.  Odmah na početku drugog dijela u prilici se našao Biškupović, ali promašio je zicer.

U 60. minuti pokušao je Mitrović iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla pokraj gola. Sedam minuta kasnije Svetić prošao po lijevoj strani i u sredini pronašao Mitrovića čiji je prizemni udarac s crte izbio Milinović.

U 70. minuti Listar je pokušao iz slobodnog udarca s 18 metara, ali lopta je otišla tik uz vratnicu.

Pred kraj utakmice Biskupović je izašao sam na Pijetlovića, provukao je loptu pokraj njega, ali s gol crte izbio je Dželalija.

65. Kvarnerska rivijera: Rijeka – Pomorac 2:1 (23)
Rijeka - Pomorac 2:1

Utakmica 2. kola, skupina A: Rijeka - Pomorac 2:1. Stadion Žuknica. Strijelci: 0:1 Radović (25'), 1:1 Dedić (39'), 2:1 H. Smolčić (77'). Žuti kartoni: Čeliković (Rijeka).

RIJEKA: Šušak, Čeliković, Nekić, Dedić (od 40' H. Smolčić), Mohorovičić (od 40' Liber), Najhart (od 27' Jurešić), Bošnjaković (od 33' Mitrović), Biškupović, Šantek, A. Svetić, Petrović (od 51' Vuk).

POMORAC: Vidas (od 77' Pijetlović), Petrović (od 53' Baltić), Hodak (od 45' Seršić), Milinović, Simanović (od 16' Gizdulić), Koraca, Vukajlović (od 70' Satinović), Radović, Grgić, Dželajlija, Mendrila.