Kvarnerska rivijera: Venezia pobijedila Dinamo i osvojila 3. mjesto
29.05.2016.

Nogometaši Venezije osvojili su treće mjesto na 64. Kvarnerskoj rivijeri pobijedivši u razigravanju Dinamo 3:1.  Venezia je bolje ušla u utakmicu i nakon kratke inicijative povela u osmoj minuti. Nakon jedne lopte u prostor Leone se po desnoj strani sjurio u kazneni prostor i prebacio istrčalog Kotarskog - 1:0. Dvije minute kasnije Simeoni je okušao udarac s 18 metara, ali nedostajalo je preciznosti. Dinamo je zaprijetio u 30. minuti, ali udarac Vukmanića s 20 metara nije bio precizan.

Zagrebački sastav u nastavak je krenuo konkretnije, ali Venezia je stigla do gola u 49. minuti. Nakon lijepog ubačaja s lijeve strane Simeoni je pucao, ali vratar Dinama bio je siguran. Ipak, nakon ubačaja iz kuta nastala je gužva, Bolgan je bio najbrži - 0:2.

Dinamo je uzvratio tri minute kasnije. Venezia je neoprezno izgubila loptu na 18 metara nakon što je vratar Pigozzo dodao Seccu, a Blažević je iskorisio dar i zatresao mrežu 1:2. Modri su krenuli po remi, nakon ubačaja Čančara s lijeve strane, Cigagna je u posljednji čas očistio opasnost.

I onda je stigao treći gol talijanskog sastava. Nakon ubačaja branič Dinama okliznuo se u odsutnom trenutku i ostavio Dordita samog na deset metara od gola, a talijanski nogometaš nije propustio veliku priliku - 1:3.

Dinamo – Venezia 1:3 (18)
Dinamo - Venezia 1:3

Utakmica za treće mjesto: Dinamo - Venezia 1:2 (0:1) Stadion HNK Rijeka. Sudac: Valentin Jakovac. Strijelci: 0:1 Leone (8'), 0:2 Bolgan (49'), 1:2 Blažević (52'), 1:3 Dordit (70').

Žuti kartoni: Pigozzo, Simeoni, Pozzebon (Venezia).

DINAMO: Kotarski (od 40' Živković), Radić, Dadić, Rožić, Drčić (od 62' Hopeau), Vukmanić, Rufati, Čuić (od 50' Blažević), Čančar, Krizmanić, Gulcan.

VENEZIA: Pigozzo, Leone (od 79' Bettin), Scarpa, Zennaro (od 57' Basei), Pastorelli, Cigagna, Inchico (od 48' Dordit), Secco, Bolgan, Morello, Simeoni.