Kvarnerska rivijera: Zrinjski pobijedio Domžale i osvojio treće mjesto
28.05.2017.

Nogometaši Zrinjskog osvojili su treće mjesto na 65. izdanju  Kvarnerske rivijere. U utakmici za treće mjesto preokrenuli su početni zaostatak od i na kraju slavili 3:2. Pogotke za pobjedu postigli su Božić, Hajdarević i Bošnjak.

Zrinjski je prvi prijetio preko Hajdarevića u devetoj minuti susreta. Hajdarević je potegnuo s nekih sedamnaest metara, a Mihelak obranio lijepom paradom.

U 33. minuti Domžale su povele. Slovenski nogometaši oduzeli su loptu na sredini terena i odigrali dubinsku loptu za Starea koji je bio brži od vratara Butigana, zaobišao ga i pogodio u praznu mrežu za 1:0.

Pred kraj prvog dijela, u 39. minuti, Zrinjski je izjednačio. Božić je izmaknuo pozornosti obrane i s ruba kaznenog prostora pogodio donji lijevi kut vratara Mihaleka za 1:1.

U drugom dijelu prva prilika pripala je Domžalama. Svetlin je povukao kontru i pronašao Starea, ali vratar Butigan ovog puta izašao je kao pobjednik situacije jedan na jedan.

Uslijedio je odgovor na drugoj strani. Hajdarević je primio loptu i iskosa s osam metara pogodio za vodstvo Zrinjskog 2:1.

Najprije je Čeh izašao sam pred Butigana, ali je vratar Zrinjskog na vrijeme je odnio loptu. Stare je zatim ušao u kazneni prostor, a njegov udarac u posljednji trenutak blokirao je Bošnjak.

U 69. minuti Zrinjski je povećao vostvo. Nakon ubačaja iz kuta, u petercu je najviši bio Bošnjak koji je pogodio za 3:1

U 75. minuti ponovno je zaprijetila momčad Zrinjskog. Šunjić je prošao po lijevoj strani i u šesnaestercu pronašao Kordića čiji je udarac sjajnom paradom obranio Mihelak.

Domžale su u posljednjoj minuti smanjile zaostatak. Svetlin je pucao sa nekih osamnaest metara, Butigan je je obranio, a odbijanac je mirno pospremio Stare - 2:3. Domžale su pokušale u pet minuta sudačke nadoknade stići do izjednačujućeg pogotka, ali Zrinjski je izdržao sve pritiske.

65. Kvarnerska rivijera: Domžale – Zrinjski 2:3 (18)
Domažale - Zrinjski 2:3

Utakmica za 3. mjesto: Domažale - Zrinjski 2:3 (1:1). Stadion HNK Rijeka. Sudac: Čalić. Strijelci: 1:0 Stare (33'), 1:1 Božić (39'), 1:2 Hajdarević (45'), 1:3 Bošnjak (69'), 2:3 Stare (79'). Žuti kartoni: Verstovšek, Makovec (Domžale), Čoko, Bošnjak, Ljubić (Zrinjski).

DOMŽALE: Mihelak, Femec (od 78' Pohlin), Zupančić (od 51' Maučec), Makovec, Radovanović, Markuš (od 48' Pantelić), Čeh (od 75' Iskra), Svetlin, Stare, Repas, Verstovšek.

ZRINJSKI: Butigan, Kordić, Čoko, Krešić (od 79' Radoš), Savić, Ljubić, Cigelj (od 25' Lovrić, od 58' Šunjić), Bubalo, Miličević (od 25' Božić), Hajdarević (od 75' Domgjonaj), Bošnjak.