Kvarnerska rivijera: Poznati četvrtfinalisti
10.06.2015.

Nogometaši Rijeke, Domžala, Žiline, Osijeka i Širokog Brijega pridružili su se u srijedu Dinamu, Abuji i Veroni u četvrtfinalu  63. izdanja Kvarnerske rivijere. Rijeka je bila uvjerljiva protiv Cresa (10:0) i tako potvrdila drugo mjesto u skupini A, dok je prva pozicija pripala momčadi Domžala koja je remizirala protiv Ferencvarosa (0:0).

Najzanimljivija borba za drugi krug odvijala se na Omladinskom igralištu. U prvoj utakmici dana Žilina i Spezia direktno su odlučivali o putniku, a Speziji je igrala jedino pobjeda. Utakmica je imala infarktnu završnicu. Naime, Spezia je imala vodstvo 1:0, te je od 42. minute igrala s igračem više. Žilini je trebao remi za prolaz, te je unatoč igraču manje stalno napadala. Nagrada je stigla u 72. minuti. Talijanska obrana zaspala je na trenutak, Koštal je ušao u kazneni prostor s lijeve strane i lijepo pogodio suprotni kut - 1:1.

Talijani su krenuli po pogodak spasa, Ferri je u posljednjim trenucima imao odličnu priliku, ali lopta je prošla pored vratnice. Žilina u prvom poluvremenu nije iskoristila kazneni udarac, pokušaj Modorošija obranio je Baroni. Spezia je povela u 38. minuti. Cito je pucao s dvadesetak metara i pogodio suigrača Mannu u kaznenom prostoru. U tom trenutku vratar Bernat već je zalegao, a Manna je loptu gurnuo u praznu mrežu - 1:0. Iako su cijelo drugo poluvrijeme imali igrača više Spezia na kraju nije uspjela kapitalizirati prednost i osigurati četvrtfinale. U drugoj utakmici skupine D riječka Lokomotiva pobijedila je Osijek (1:0) koji je već osigurao plasman među osam ekipa.

Raspored četvrtfinala, petak 12. lipnja 2015. (18): OPATIJA: Domžale - Osijek; VIŠKOVO: Rijeka - Žilina; ČAVLE: Dinamo - Verona; CRIKVENICA: Široki Brijeg - Abuja

U skupini B Široki Brijeg pobijedio je Tromso 6:1 i potvrdio drugu poziciju, dok je Dinamo slavljem protiv Novalje (3:0) nastavio stopostotan niz. U skupini D putnici u četvrtfinale bili su poznati u utorak, ostalo je samo pitanje tko će biti prvi u skupini. Abuja je svladala Veronu 2:0 i potvrdila prvo mjesto, dok je Debrecen do prvih bodova stigao pobjedom nad Rudarom (2:0).

Rijeku u četvrtfinalu očekuje težak ogled protiv Žiline koja se pokazala čvrstom ekipom. Dinamo i Abuja pokušat će nastaviti stopostotan niz protiv Verone odnosno Širokog Brijega, dok će Domžale put u polufinale tražiti protiv Osijeka.

Raspored četvrtfinala, petak 12. lipnja 2015.: Opatija (18): Domžale - Osijek; VIŠKOVO (18): Rijeka - Žilina; ČAVLE (18): Dinamo - Hellas Verona; CRIKVENICA (18): Široki Brijeg-Abuja