Škola : 1. HNL juniori : 17. kolo
Lokomotiva – Rijeka 1:5, juniori nadigrali aktualnog prvaka
14.04.2018.

Juniori Rijeke slavili su na gostovanju kod aktualnog prvaka Lokomotive 5:1 u utakmici 17. kola Prve HNL. Momčad koja je ove sezone igrala Ligu prvaka nije imala rješenja za dvostrukog strijelca Ristovskog, te Črnka, Smolčića i Čeliković koji su s po jednim pogotkom okrunili visoku pobjedu Rijeke.

Već u drugoj minuti sijevnula je brza kontra. Štefulj je sjajno dijagonalom pronašao Ristovskog koji je pobjegao čuvarima i pogodio za 1:0 vodstvo Rijeke.

Već u 13. minuti Rijeka je udvostručila vodstvo. Nakon oduzete lopte Vuk je glavom prenio, Ristovski pretrčao cijelu protivničku polovicu, pobjegao obrambenim igračima i pogodio za 2:0.

U drugom dijelu na 3:0 povisio je Hrvoje Smolčić. U 58. minuti Črnko je ubacio iz skraćenog kornera, a Smolčić poslao loptu iza leđa vratara Bermaneca - 0:3.

Na novu promjenu rezultata čekalo se do 75. minute. Riječki nogometaši ponovo su oduzeli loptu i dubinskim doigravanjem uposlili Črnka koji nije propustio priliku za povećanje vodstva na 4:0.

Lokomotiva je odgovorila u idućoj minuti. Ačkar je iskoristio malu neopreznost i smanjio na 4:1.

Konačan rezultat postavio je Čeliković u 88. minuti. Nakon kratko izvedenog kornera, Vuk se oslobodio čuvara i na drugoj vratnici pronašao Čelikovića koji je pogodio za 5:1.

Juniori Rijeke ovom pobjedom još su jednom potvrdili svoju sjajnu formu i ostali u utrci za naslov prvaka.