Klub : 1. Momčad
Marin Leovac prešao u PAOK
12.08.2015.

HNK Rijeka i grčki prvoligaš PAOK iz Solina u srijedu ujutro su formalizirali transfer 26-godišnjeg lijevog braniča i hrvatskog reprezentativca Marina Leovca.

Leovac je u Rijeku došao u zimskom prijelaznom roku sezone 2013./14. i za klub odigrao ukupno 64 utakmice u MAXtv Prvoj ligi, Kupu Hrvatske, Superkupu i UEFA Europskoj ligi te pritom postigao četiri pogotka. S HNK Rijeka Leovac je osvojio Kup i Superkup, a odličnom igrama u bijelom dresu stekao status reprezentativca Hrvatske za koju je upisao tri nastupa.

- Od prvog do posljednjeg dana u Rijeci mi je bio užitak živjeti i igrati nogomet. Imao sam odlične odnose sa svima, od predsjednika i sportskog direktora do trenera i suigrača. Ali često se sjetim i svih ostalih ljudi u klubu koji su me prihvatili fenomenalno otkad sam stigao iz Beča. Iz Rijeke nosim lijepe uspomene, kako smo samo lijepo igrali u Europi prošle sezone te predstavljali svoj grad i svoju zemlju - kaže Marin Leovac ističući neke trenutke koje će posebno pamtiti.

- Pamtim dva trofeja, Kup i Superkup, ali posebno mi je drag pogodak za Rijeku koji sam postigao na novom Stadionu HNK Rijeka na Rujevici. Možda sam sad ipak dio povijesti kluba, ha,ha,… Pjesmu naših navijača i njihovu podršku uvijek ću nositi u sebi, a u Rijeku ću se uvijek rado vraćati. Rijeka će u meni će imati velikog navijača. Veliko hvala svima… - istaknuo je Leovac.

Marine, hvala na svemu i puno sreće u nastavku karijere!