1. Momčad
Matej Jelić novi igrač HNK Rijeka: ‘Sretan sam i zadovoljan’
21.07.2017.

Matej Jelić novi je igrač Rijeke. Jelić je u redove Rijeke stigao na posudbu na godinu dana iz redova bečkog Rapida uz pravo prvootkupa.

- Sretan sam i zadovoljan što smo u kratkom vremenu sve dogovorili i što sam postao član Rijeke. Momčad dobro poznajem, puno sam gledao Rijeku i vidim da je to ekipa koja igra odličan nogomet što su pokazali osvajanjem duple krune, rekao je Matej Jelić.

- Moja očekivanja su nametnuti se treneru kroz treninge uz voljni momenat koji ću sigurno pokazati. Znam da će biti teško upasti u ekipu u kojoj ima niz odličnih igrača. Bit ću strpljiv, mirno raditi i čekati priliku koju moram iskoristiti, rekao je Jelić.

Ivan Močinić mi je od prvog dana rekao sve najbolje o Rijeci, rekao je Jelić

Jelić je u prvenstvu Hrvatske u redovima Lokomotive, Lučkog i Karlovca skupio 45 nastupa. Jelić je 2012. godine bio na probi u Rijeci. Zanimljiv je i podatak da je Jelić u obje utakmice ušao u igru za Žilinu protiv Rijeke u obje utakmice u kvalifikacijama za Europsku ligu. Rijeka je u idućem kolu igrala protiv Stuttgarta - sve ostalo je povijest.

- Na Kantridi sam proveo deset dana. Moram reći da sam zadovoljio na probi, ali nismo se uspjeli dogovoriti i nastavio sam dalje, rekao je Jelić koji je nakon perioda u Rudešu krenuo za Žilinu gdje je odličnim nastupima skrenuo pozornost na sebe da bi 2015. potpisao za bečki Rapid.

Ujedno, Ivan Močinić bio je suigrač Mateju prošle sezone u redovima austrijskog prvoligaša.

- S Ivanom sam provodio puno vremena u Rapidu. Ivan mi je od prvog dana rekao sve najbolje o Rijeci. Rekao mi je neka idem u Rijeku, da će mi svi lijepo prihvatiti. O svima u klubu je rekao sve najbolje, zaključio je Matej Jelić.