1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga : 35. kolo
Matjaž Kek: Osijek je tradicionalno teško gostovanje
05.05.2016.

Nogometaši Rijeke u subotu (Gradski vrt, 19 sati) gostuju kod Osijeka u utakmici 35. kola MAXtv Prve lige. Nakon što je pobijedila Osijek 5:0 u prvom ogledu sezone, izabranici Matjaža Kek remizirali su na gostovanju (1:1), da bi zatim ponovo na domaćem terenu slavili 2:1 pogotkom Romana Bezjaka u sudačkoj nadoknadi.

- Tradcionalno gostovanje koje je uvijek neizvjesno. Osijek u posljednje vrijeme dobro igra što je potvrdio pobjedom protiv Hajduka. Očekujem utakmicu za publiku. Očekujemo bodove, a Osijeku želim sve dobro, da bude jedna dobra priča, ali da ne budu ispred Rijeke. Dobro je kada se investira u klubove i infrastrukturu, rekao je Matjaž Kek, trener Rijeke.

S obzirom na ozljede u kadru će biti Mihael Rebernik, Ivan Lucić i Dario Vizinger.

- Sada kada nema pritiska treba dobro pogledati što smo napravili i biti objektivan. Rijeka mora biti spremna, sezona će ubrzo početi, ima igrača koji će otići u reprezentaciju. Nikad ne može biti idealno i nećemo početi pripreme s 28 igrača koji će ostati. To je problem svih klubova, rekao je Kek.

Utakmicu protiv Osijeka najavio je Matej Mitrović

- Čeka nas teška utakmica, znamo kako je igrati na gostovanju u Osijeku. Na domaćem terenu Osijek je uvijek otvoreniji i agresivniji. Uvijek je bilo gusto s puno tenzija. Vjerujem da će biti dobra utakmica i da ćemo ostvariti pobjedu, zaključio je Matej Mitrović.

Kek i Mitrović uoči Osijeka