Memorijal Egon Polić: Rijeka druga, Burul najbolji strijelac
18.06.2017.

Stariji pioniri Rijeke osvojili su drugo mjesto na 40. memorijalu Egon Polić dok je nagradu za najboljeg strijelca osvojio Leo Burul. Prvo mjesto pripalo je Domžalama koje su u ligaškom natjecanju osvojile isti broj bodova kao i Rijeka (12), ali su u međusobnom ogledu bili bolji od izabranika Fausta Budicina.

Rijeka je posljednjeg dana najprije slavila protiv Istre 1:0 pogotkom Golemca da bi potom potvrdila drugo mjesto uvjerljivom pobjedom protiv Dinama 4:1. Strijelci za Rijeku bili su Burul, Valjan, Dundović i Matija Frigan.

U zanimljivom ogledu protiv Dinama Rijeka povela u trećoj minuti.  Burul je izašao jedan na jedan i provukao loptu ispod vratara Dinama - 1:0.

Već u šestoj minuti Rijeka je povisila na 2:0.  S bijele točke precizan je bio Valjan. U 13. minuti Dundović je pogodio za 3:0. Nakon ubačaja s lijeve strane Dundović je glavom pogodio suprotni kut.

Na otvaranju drugog dijela Matija Frigan se najbolje snašao u šesnaestercu i povisio na 4:0. Pred kraj utakmice počasni pogodak za Dinamo postigao je Blažanović i postavio konačnih 4:1.