Vito Šegon
Škola : 1. HNL kadeti
Minimalan poraz kadeta i pionira
19.04.2015.

Pioniri i kadeti Rijeke poraženi su na gostovanju kod Dinama u utakmici 24. kola Prve HNL. Pioniri su doživjeli prvi prvenstveni posrtaj nakon poraza protiv Hajduka početkom studenog prošle godine, dok su kadeti pružili odličan otpor momčadi Dinama koji je u 24 utakmice upisao isto toliko pobjeda uz gol razliku 85:9!

Pioniri su svoju priliku propustili na otvaranju drugog poluvremena. Prvo je Leon Petrović odmah na otvaranju pobjegao braničima i izbio sam pred vratara Dinama koji je iz duela izašao kao pobjednik. Pet minuta kasnije Rijeka je oduzela jednu loptu na 25 metara, Kuqi je dodao za Vuka čiji je pokušaj sa 16 metara otišao iznad vratnice.

Kazna je uslijedila u 46. minuti, vižljasti Ernst riješio se pratnje dvojice riječkih braniča i poentirao za 1:0. U 50. minuti Dejanović je priprijetio, ali pokušaj glavom otišao je pored vratnice. U završnici utakmice vratar Rijeke imao je nekoliko zapaženih intervencija.

U prvom poluvremenu Dinamo je bio konkretniji, Vuk, Šegon i Petrović nisu uspijevali pobjeći domaćim braničima. U 11. minuti Tomašković je pak izmaknuo pažnji obrane Rijeke, ali nije bio precizan. Najveću priliku prvog dijela imao je Dinamo, ali udarac je na gol liniji zaustavio Nikšić. Važniji ispit za pionire Rijeke slijedi u srijedu kada u goste stiže opet Dinamo u prvoj utakmici polufinala Kupa.

Kadeti unatoč porazu mogu biti zadovoljni izvedbom protiv Dinama koji ove sezone dominira i melje sve pred sobom. Rijeka ne samo da je bila ravnopravna, već u većem dijelu utakmice i bolji suparnik. Već u šestoj minuti dobar udarac uputio je Rilov. Nekoliko minuta kasnije Šurković se dobro izborio za poziciju za udarac, ali vratar Dinama je bio siguran. U 14. minuti vratar Šemper istrčao je na trideset metara od vlastitog gola, ali nije stigao prvi do lopte. Pokušao je Klenovšek iz velike daljine, ali nije bilo ni snage ni preciznosti. Dinamo je u prvom dijelu priprijetio preko Čužea i Blečića, ali ni u domaćim redovima nije bilo preciznosti.

Izabranici Elvisa Brajkovića i u nastavku su odlično parirali favoriziranom domaćinu. Iličić je u 48. minuti sjajno pucao glavom, ali loptu je ispod prečke izvadio vratar Šemper. Dinamo je pogodio i okvir gola, udarac Blečića u 60. minuti zaustavila je vratnica. Do kraja utakmice udarac je okušao i Rilov, a onda se ključan trenutak dogodio dvije minute prije kraja utakmice.

Nakon jednog kornera, lopta je došla do Gjire koji je potegnuo iz prve i pogodio - 1:0.