Abuja - Kopenhagen 0:2
Mladen Ramljak: Abuja – Kopenhagen 0:2
04.06.2015.

Nogometaši Abuje porazom protiv Kopenhagena (0:2) otvorili su nastup Memorijalu Mladen Ramljak. Nigerijski nogometaši odigrali su 80 minuta u visokom ritmu u kojem su dobro namučili suparnika koji je iz dvije prilike u prvom poluvremenu zabio dva pogotka. Konačan rezultat ne otkriva pravo stanje stvari na travnjaku, posebno u drugom poluvremenu kada je Abuja uglavnom boravila na suparničkoj strani.

Abuja je vrlo rano zakomplicirala sebi život. Već u trećoj minuti Tahir je odigrao prekratku loptu prema vrataru Innocentu koji ju je pokušao ispucati, ali Danci su uspjeli blokirati. Brzo dodavanje otvorilo je mogućnost Kristoffersenu da smo gurne loptu u praznu mrežu - 0:1.

Abuja je vrlo brzo preuzela kontrolu nad igrom i bila je stalna opasnost pred golom Kopenhagena. Prvi pokušaj stigao je u 13. minuti kada je nakon slobodnog udarca odbijanac došao do Kappe koji je potegnuo s dvadesetak metara, ali lopta je otišla iznad grede. U 21. minuti danska obrana nije najbolje očistila jednu dugu loptu koja je došla na volej Ortiju, ali njegov lijepi udarac s 18 metara efektno brani Ibsen. Minutu kasnije Abdullahi je probio desnu stranu i ubacio, ali Orti u padu nije uspio uputiti dovoljno kvalitetan udarac da bi svladao Ibsen.

I tek što je Abuja povezala redove, Kopenhagen je iz druge prilike zabio drugi gol. Danci su stigli pred kazneni prostor Abuje. Nakon nekoliko pokušaja, loptu je uzeo Simonsen sjurio se po desnom boku u kazneni prostor i iz uskog kuta lijepo poentirao - 0:2.

Abuja je u drugom poluvremenu dodatno pojačala ritam, u 58. minuti nakon gužve u kaznenom prostoru, David je pucao dvaput, ali braniči Kopenhagena blokirali su oba pokušaja. Minutu kasnije Orti se našao u odličnoj situaciji nakon jedne duge lopte, ali lagani dodir nije bio dovoljan da se nadmudri vratar Ibsen. U 70. minuti i Odunayo je okušao udarac. Abuja je držala visoki ritam do posljednjeg trenutka, ali na kraju nije uspjela doći barem do počasnog pogotka.