Škola : Turniri
Mladen Ramljak: Abuja u finalu nadigrala Real Madrid i osvojila naslov!
05.06.2016.

Nogometaši Akademije Abuja pobjednici su Memorijala Mladen Ramljak! Izabranici Renata Pilipovića pružili su u finalu sjajnu igru svladavši moćni Real Madrid 3:1! Ključni trenutak dogodio se u 77. minuti. Nakon jednog ubačaja u prostor za Hamida, Mendoza je presjekao loptu ispred vratara i poslao je u vlastitu mrežu - 2:1.

Bio je to prijelomni trenutak kojega je Abuja prema svemu prikazanom, posebice u drugom dijelu, i zaslužila. U sudačkoj nadoknadi krenula je nova kontra, Abdullahi je primio loptu i krenuo prema golu, a Nebdi Hernandez srušio ga je s leđa.

Sudac Goran Pečarić pokazao je opravdano izravni crveni karton zbog opasnog prekršaja s leđa. Nekoliko trenutaka kasnije Real je ostao s devet igrača. Nogometaši kraljevskog kluba izgubili su živce, Cedenilla je odgurnuo igrača Abuje i također zaradio izravni crveni karton. Real je pokušao s nekoliko ubačaja u zadnjih 60 sekundi izboriti penale.

Ipak, uslijedila je brza kontra Saleh je gurnuo za Fridayja koji je preciznim udarcem zatresao mrežu - 3:1. Nekoliko sekundi kasnije sudac je odsvirao kraj, Akademija Abuja krenula je slaviti, a publika je pobjednike nagradila pljeskom.

Real je u prvom dijelu bio konkretniji suparnik. Nakon nekoliko situacija poveli su u 14. minuti. Nakon kornera, Cendilla je bio najviši i lopta je završila u mreži - 0:1.

Abuja je proigrala u drugom dijelu prvog poluvremena, Abdullahhi je u 31. minuti sjajno smirio loptu, slalomom stigao do kaznenog prostora, ali njegov udarac zaustavio je vratar Reala. Kraljevski klub pokušao je udarcima s poludistance, ali bez rezultata.

Abuja je izjednačila u 46. minuti. Hamid se sjajno riješio pratnje igrača Reala u kaznenom prostoru, a Sotillos ga je sapleo s leđa i sudac Pećarić pokazao je na bijelu točku. Abdullahi je bio siguran s točke neobranjivo pospremivši loptu u mrežu - 1:1.

Nigerijski nogometaši još su jače pritisnuli, a od silnih prilika treba izdvojiti udarac Hernadeza glavom nakon kornera, odličan udarac Uzorchukwa s ruba 16 metara u 67. minuti, te udarac Aomdofe s 15 metara iz odlične situacije kojega su blokirali braniči Reala.

Real Madrid – Akademija Abuja 1:3 (42)
Real Madrid - Akademija Abuja 1:3

Finale Memorijala Mladen Ramljak: Real Madrid - Akademija Abuja 1:3 (1:0). Stadion Hitrec Kacijan. Gledatelja: 250. Sudac: Goran Pečarić.

Strijelci: 1:0 Cendilla (14'), 1:1 Abdullahi (46'), 1:2 Mendoza (77'-ag), 1:3 Friday (80').

Žuti kartoni: Sotillos, Bekman, Martin, Siddiki (Real Madrid), Hamid (Abuja)

Crveni kartoni: N. Hernandez (79'), Cedenilla (80').

REAL MADRID: Belman, Maldoado (od 70' Brea), Cedenilla, Sotillos, J. Hernandez, Mendoza, Lopez, Siddiki, Peeters (od N. Hernandez), Martin, Bravo (od 79' Sanchez).

ABUJA: Innocent, Yusuf, Kappe, Oyindamola (od 54' Muhammad), Ayodeji, Emmanuel, Abdullah (od 54' Uzorchukwu), Aomdofa, Abduallahi (od 80' Friday), Hamid, Odunayo (od 33' Izuchukwu, od 70' Saleh).