Nogometaši Abuje slave pogodak protiv Rijeke
Mladen Ramljak: Rijeka – Abuja 0:3
05.06.2015.

Nogometaši Rijeke izgubili su od Abuje (0:3) u utakmici 2. kola skupine B na Memorijalu Mladen Ramljak. Konačan rezultat u konačnici je možda previsok, ali ostaje činjenica da je Abuja prikazanom igrom, s puno trke i čvrstom obranom, zaslužila tri boda. Nigerijski nogometaši odigrali su skoro bez pogreške, dok se Rijeka mučila u napadu u želji da dođe do važnih bodova. Ovim porazom Rijeka samo još teoretski ima šanse za plasman u finale, dok Abuja pobjedom protiv Benfice može skočiti na prvo mjesto, ako izabranici Daniela Šarića ne izgube od Kopenhagena.

Abuja je zaprijetila već u trećoj minuti. Nakon jednog ubačaja Abdullahi je glavom prebacio loptu, a Odunayo iz teške pozicije lijepo pucao, ali greda je spriječila pogodak. Rijeka nije uspjela povezati redove, a Abuja je povela.

U devetoj minuti Odunayo je uputio lijep udarac koji je kroz šumu nogu pronašao put u mrežu - 1:0. Taj pogodak ostavio je dubok trag na igri Rijeke koja nikako nije uspijevala doći u pravu priliku ili barem u poziciju za udarac s poludistance. U 20. minuti Budan je proigrao Mrdešu koji je ušao u kazneni prostor, ali je kut bio premali da bi iznenadio vratara Abuje. U tom periodu Abuja je strpljivo tražila svoju priliku, dok je Rijeka jurila izjednačenje, ali niti jedna momčad nije uspjela stvoriti konkretnu priliku. U 27. minuti Orti je pokušao s dvadesetak metara, ali lopta je išla direktno u vratara Popovića. U 37. minuti, nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Odunayo je pucao glavom, ali lopta je otišla iznad grede.

Rijeka je svoju priliku za povratak u utakmicu propustila u 62. minuti kada Turčin nije iskoristio odličnu priliku

I kada se činilo da će Rijeka otići na poluvrijeme sa samo golom zaostatka, uslijedio je šok. Riječki braniči nisu uspjeli očistiti jednu visoku loptu na tridesetak metara. Orti ju je prihvatio, sjajnim sprintom sjurio se prema kaznenom prostoru, riješio se pratnje i prizemnim udarcem lijevom nogom donio veliku prednost - 2:0.

Rijeka je na otvaranju drugog poluvremena krenula po gol koji bi je vratio u igru. Najbliže tome u prvim minutama bio je Belobrajdić koji je s ruba kaznenog prostora uputio lijep udarac lijevom nogom, ali vratar Abuje efektno je obranio. Budan je ujedno imao nekoliko pokušaja s dvadesetak metara, ali sve daleko od gola. Abuja je zaprijetila u 59. minuti, nigerijski nogometaši razvili su brzu kontru koju je udarcem okončao Orti, ali Popović je bio spreman.

Rijeka je svoju priliku za povratak u utakmicu propustila u 62. minuti. Blatančić je sjajno u priliku izbacio Turčina koji je zaobišao vratara Abuje, ali umjesto udarca, odlučio se na još jedan dribling da bi se pokušao riješiti nadolazećih braniča i prilika je propala. U 76. minuti Turčin je bio u kontri, vratar Ogar je istrčao, lopta je otišla pored gola. Sudac je dosudio slobodan udarac zbog prekršaja braniča Abuje, ali ni slobodan udarac nije donio promjenu rezultata.

I onda je stigao treći gol za Abuju. Hamid je prošao Blatančića i pao nakon kontakta, sudac je pokazao na bijelu točku. Orti je bio siguran - 3:0.