Matko Budan
Mladen Ramljak: Rijeka – Benfica 2:2
04.06.2015.

Nogometaši Rijeke i Benfice podijelili su bodove (2:2) u prvom kolu skupine B na Memorijalu Mladen Ramljak. Juniori Rijeke odigrali su odličnu utakmicu u kojoj su pokazali lijep nogomet i nakon što su od 49. minute ostali s igračem manje kada je Fatić nes(p)retno zaradio drugi žuti karton nakon što ga je u "živom" zidu lopta pogodila u ruku. Izabranici Danijela Šarića prikazali su dopadljivu igru kojom su lakoćom stizali pred gol Benfice.

Rijeka je u prvom poluvremenu demonstrirala učinkovit nogomet, nedostajalo je malo sreće i mirnoće u završnici i portugalski klub na poluvrijeme ne bi sigurno otišao samo s jednim pogotkom u mreži. Već u drugoj minuti Lucić je sjajnim dodavanjem izbacio Mrdešu koji je uspio zaobići vratara, ali nije uspio do kraja iskontrolirati loptu koja je otišla u gol aut. U 10. minuti Belobrajdić je istrčao kontru i lijepo gurnuo za nadolezećeg Mrdešu koji je u dobroj situaciji nije uspio iskontrolirati.

Ali samo dvije minute kasnije stigao je prvi gol. Fatić je ubacio s desnog boka, lopta se odbila od braniča Benfice taman da dobije neuhvatljivu putanju za vratara Nobregu, dok je idealno pala na nogu Budanu - 1:0.

Rijeka je u 18. minuti mogla udvostručiti prednost. Budan je sjajnom dubinskom loptom izbacio Fatića koji je imao vremena smiriti loptu prije  nego što se našao oči u oči s vratarom Benfice koji je na kraju izašao kao pobjednik.

U 49. minuti nakon slobodnog udarca lopta je u ruku pogodila Fatića i sudac je odlučio pokazati drugi žuti karton

I onda je stigao gol Benfice. Jedan prekršaj Rijeke na dvadesetak metara bio je dovoljan za Benficu, Esteves je sjajno potegnuo - 1:1. Rijeka se brzo trgnula, u 26. minuti nakon jednog ubačaja, odbijanac je došao do Fatića koji se izborio za poziciju na 15 metara i uputio udarac, ali braniči Benfice blokirali su taj pokušaj. Dvije minute kasnije Budan je gurnuo loptu u prostor za Belobrajdića koji je matirao Nobregu, ali ispriječila se greda!

Kao da to nije bilo dovoljno u posljednjim trenucima prvog poluvremena Nakić je ubacio, lopta je preletjela sve i završila u mreži, ali pomoćni sudac označio je zaleđe.

Benfica je konkretnije ušla u drugo poluvrijeme, u nekoliko navrata opasno je kružila oko kaznenog prostora. Ipak, jedna kontra bila je dovoljna da Rijeka povede. U 47. minuti Mrdeša se našao na pravom mjestu i lijep ubačaj Nakića sproveo u mrežu - 2:1. No tu nije bio kraj problemima, u 49. minuti nakon slobodnog udarca lopta je u ruku pogodila Fatića i sudac je odlučio pokazati drugu opomenu i ujedno isključujući crveni karton.

Ni to nije poljuljalo Riječane, nekoliko minuta kasnije Budan se sjajno sjurio prema golu, ali vratar Ferreira uspio je odnijeti loptu. Benfica je polako preuzela kontrolu na terenu i počela sve više prijetiti. Rijeka je preko Budana u 74. i 76. minuti imala dvije prilike, ali portugalski braniči blokirali su oba pokušaja.

I onda je u 77. minuti Duarte prošao po desnom boku uputio nešto između udarca i ubačaja i lopta je završila u mreži - 2:2.  Rijeka se uspjela posložiti i obraniti bod, dapače, u samoj završnici Turčin je odlično pobjegao suparničkoj obrani, gurnuo loptu pored vratara, ali ispriječila se vratnica! U posljedjim sekundama i Budan je lijepo pucao, ali lopta je prošla uz vratnicu.