Škola : Pripremna
Mlađi pioniri Rijeke nadigrali Uljanik
20.08.2016.

Pioniri Rijeke (2004.) pobijedili su Uljanik 7:0 u pripremnoj utakmici odigranoj na stadionu Robert Komen. Utakmica je ponudila obilje lijepih poteza, zalaganje i rastrčanost s obe strane. Rijeka je ušla agresivnije u utakmicu i to im se isplatilo već na samom početku kada je nakon lijepe akcije Bossi zatresao protivničku mrežu - 1:0.

Uljanik se brzo pribrao nakon početnog šoka, povezao konce i zatvorio prilaze do svojih vrata. Do propusta u njihovoj obrani došlo je pred kraj prvog poluvremena, a kobni su bili ubačaji iz kuta. Najprije onaj u 26. minuti nakon kojega je  glavom pogodio Manestar, da bi dvije minute kasnije svoj drugi pogodak postigao Bossi. U 35. minuti u dvostruke strijelce upisao se i Manestar, ponovo nakon ubačaja iz kuta - 4:0.

U drugom poluvremenu Riječani su nastavili istim ritmom i u potpunosti preuzeli kontrolu nad igrom, dok bi Uljanik s vremena na vrijeme zaprijetio dalekometnim udarcima.

Tako se na pogodak čekalo do 48. minute kada je za 5:0 sretno od bloka pogodio Damjanović nakon povratne lopte Kamaulija. Nedugo zatim i Kamauli se upisuje u strijelce. Sesvečćan je pobjegao čuvaru i ubacuje, a Kamauli je pospremio loptu u prazan gol.

Konačan rezultat postavio je raspoloženi Sesvečan koji je iskoristio pogrešku obrane i sjajnim lobom postavio konačnih - 7:0.

RIJEKA: Muhamed Tanjić, Vito Marot, Mateo Pendić, Dino Nedić, Marko Bogdanović, Noah Bossi, Roko Damjanović, Filip Kamauli, Deni Manestar, Luka Sesvečan, Mihael Šušnjar, Anton Valić, Marko Katinić, Patrik Buk, Ivan Baričević, Andro Babić, Loren Radić, Eric Flego, Damjan Mendrila, Rocco Čulina.

Rijeka – Uljanik 7:0 (15)