Morčići Rijeke počeli s treninzima: ‘Lopta je njima sve’
09.08.2016.

Dok je sunce polako počelo svoj zalazak iza Učke, morčići Škole nogometa Hrvatskog nogometnog kluba Rijeka napravili su prve korake u novu sezonu.  Mladi nogometaši, 2005., 2006. i 2007. godište, istrčali su na teren s umjetnom travom u sklopu kampa u iščekivanju prvog treninga i novih izazova u nadolazećoj sezoni. Red razigbavanja, red razgovora i trke za loptom što je najmlađima i najdraža zanimacija. Za njih je nogomet još uvijek igra.

- U mlađim uzrastima radimo na osnovama vođenja lopte, driblinge prijenose, udarce na gol. Baziramo se na kontroli lopte, završavamo udarcima na gol jer na taj način mladi nogometaši dobiju preciznost. Uvijek gađamo neki cilj da bi završnica bila što preciznija, rekao je Kristijan Čaval koji je u prvi trening poveo 2008. godište.

Amir Hadžibeganović vodi uzrast 2007. godište, dok 2006. godište vodi Boris Milanović. Treneri Škole nogometa pokušavaju djeci učiniti trening što zanimljivijim, pa se vježbe provode kroz razne igre.

milanovic99

- Mladim nogometašima lopta je sve, morčići se privikavaju na uvjete. Radimo na koordinaciji, akrobatiku, ali sve kroz razne igre da djeci bude zanimljivo. Cilj je odraditi vježbu kako treba, ali opet da zadržati pozornost djece da je odrade kako treba, ustvrdio je Čaval.

Amir Hadžibeganović već dulje vrijeme radi s najmlađim uzrastima u Školi nogometa HNK Rijeka.

- Radimo na brzini, motorici i spretnosti. Kondicija se stječe kroz treninge, ne radi se posebno na tome. Djeca najviše vole raditi s loptom jer im je to ujedno najzanimljivije, rekao je Amir Hadžibeganović.

Najmlađi uzrasti počeli su tako s prvim treninzima koje će imati tri puta tjedno, dok će morčići 2009. godište s treninzim krenuti u rujnu. Uz nadu da će jedan dan netko od njih obući dres i istrčati u prvoj ekipi pred vjernu riječku publiku.

morcici2008