Nebojša Petrač: zaštitar koji čuva “Rijeku”
17.08.2019.

Već četiri godine rujevički ulaz u Kamp HNK Rijeka čuva Nebojša Petrač, zaštitar kojem se 2015. kod poslovnog premještaja s jedne na drugu lokaciju ostvario dječački san – biti što bliže voljenom Klubu. Nebojša je zanimljiv jer čuva Kamp Kluba za koji srčano navija od malih nogu:

- Na utakmice sam počeo odlaziti još kao dječak, a ljubav za nogomet i za „Rijeku“ usadio mi je moj otac. Međutim, ono što je do kraja presudilo cjeloživotnoj strasti za riječki nogometni klub je činjenica da sam dio mladosti živio u različitim riječkim kvartovima: Banderovo, Kantrida, Škurinje i, konačno, Belveder. E pa baš na Belvederu postoji jedno betonsko igralište na kojem sam provodio jako puno vremena. Zanimljivo je da i to igralište ima svoje stijene pa tako podsjeća na „Kantridu“.
Nebojša nam je dalje pričao o gostovanjima na kojima je bio, o domaćim utakmicama koje su ga se dojmile gdje je jedna od najvažnijih, naravno, ona u kojoj je i Nebojša, uz desetke tisuća drugih navijača, dočekao da njegova „Rijeka“ osvoji duplu krunu.

- Jedna od najboljih utakmica na kojoj sam bio u toj sezoni bila je ona u Varaždinu kada je „Rijeka“ osvojila Kup Hrvatske. I zadnja utakmica na kojoj sam bio, „Rijeka“ – „Aberdeen“ jedna je od onih za koje smo se svi nadali da će se dobro završiti, baš kao što se i dogodilo, i u Rijeci, a neki dan i u Aberdeeenu.

Nebojša je inače uglavnom u dnevnim smjenama pa stigne biti i na utakmicama, no na neke ipak, zbog radnog vremena, i zakasni:

-Kada se igraju utakmice, a ja moram biti na radnom mjestu gdje sve čuješ  svako navijanje, svaki zvižduk suca, dok te puca adrenalin, a ti si dovoljno blizu, a opet toliko daleko – e to mi je problem. Tada bolje da nisam ni u smjeni, ispričao nam je Nebojša s osmjehom na licu jer zna da na većinu utakmica ipak stigne i navija s tribina.

Ono što nas se posebno dojmilo jesu Nebojšini dojmovi oko drugih navijača:

-Kada vidiš da ljudi čekaju i po 4 sata da dođu do svoje ulaznice ne možeš se ne naježiti. To je prava ljubav za ovaj klub. Isto se osjećam dok sam u smjeni i dok gledam rijeke ljudi kako se penju na Rujevicu, sva ta uzbuđena lica puna iščekivanja, posebno ako se radi o najmlađim navijačima, o obiteljima s djecom, govore dovoljno o tome koliko im „Rijeka“ znači.

A, i „Rijeci“ znači imati takvog zaštitara velikog navijačkog srca na svome pragu.