Ivan Močinić i Damir Kreilach
Nepresušna Rijeka humanosti
17.06.2015.

Tradicionalni dan riječkog nogometa i humanosti, ogled momčadi Rijeke i Rijeka All Stars, još je jednom ispunio očekivanja. Na suncem okupanoj Kantridi riječka publika, te bivši i sadašnji nogometaši Rijeke pokazali su da klub s Kantride ima veliko srce i odazavali su se već tradicionalnoj humanitarnoj akciji.

Na kraju je slavila Rijeka. Trebalo je pola sata da se strijelci zagriju, Rijeka je povela golom Balaja (34'), a izjednačio je Krstanović (40') uz veliki pljesak publike. Prednost Rijeci na poluvremenu donio je Močinić (2:1). U drugom poluvremenu pogotke za Rijeku postigli su Balaj (62'), Bezjak (76'), Roshi (82'), Dangubić (87') i Tomasov (88').

Rezultat je, naravno, bio u drugom planu, riječka publika zaželjela se nogometa i iskoristila je priliku pozdraviti igrače koji su nastupili za Rijeku All Stars, a koju je vodio legendarni Miroslav Ćiro Blažević.

Ne čudi zato da je veliki pljesak zaradio Andrej Kramarić kada je u 38. minuti nakon lijepog solo prodora uputio udarac koji je prošao uz vratnicu odnosno ovacije koje je zaradio Damir Kreilach kada je u 51. minuti napustio igru. Riječka publika htjela je ponovo da Kramarić zatrese mrežu na Kantridi, a nije zaboravila ni na ostale igrače koji su na Kantridi ostavili svoj trag.

Riječki dan nogometa i humanosti tako se još jednom pokazao kao pun pogodak, a prihod od ulaznica ove godine namijenjen je odjelu dječje onkologije KBC-a Rijeka.

Stojan Osojnak izveo početni udarac

Uoči utakmice publika je toplim pljeskom pozdravila Stojana Osojnaka, najstarijeg živućeg igrača i trenera HNK Rijeka koji je prošlog četvrtka proslavio 92. rođendan. Damir Mišković, predsjednik HNK Rijeka, uručio je Osojnaku dres s brojem 92, a legenda Rijeke zatim je izveo početni udarac uz glasno odobravanje s tribina.

Morčićima uvertira

Uoči utakmice na teren su istrčali morčići, dvije momčadi Rijeke, Naprijed i ŽNK-a Rijeka Jackpot. Prvo mjesto pripalo je Rijeci I koja je u finalu pobjedila Rijeku II. Treće mjesto osvojila je ekipa Naprijeda, četvrte su bile nogometašice Rijeka JackPota. Prije svega to je bila idealna prilika za mlade nogometaše i nogometašice da okuse kako je zaigrati na glavnom travnjaku stadiona Kantrida.

Humanitarna utakmica Rijeka – Rijeka All Stars 2015 (25)