Nereo Rocco: Kadeti Rijeke nakon penala poraženi od Empolija
18.09.2016.

Kadeti Rijeke nisu se uspjeli plasirati u finale turnira Nereo Rocco. Rijeka je na kraju nastup okončala porazom od Empolija 5:6-11m (1:1) nakon izvođenja jedanesteraca. U drugoj seriji udarac Jozefa Kuqija s bijele točke obranio je vratar Empolija De Carlo i tako osigurao svojoj ekipi prolaz u finale.

Ostao je na kraju i žal jer Rijeka je povela pogotkom Nekića u 16. minuti. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca s poludistance Nekić je glavom pospremio loptu u mrežu - 1:0.

Ipak, Empoli se uspio vratiti u utakmicu u 39. minuti kada je Forcinella iskoristio jednu povratnu loptu - 1:1.

Rijeka na kraju nije imala sreće u ruletu jedanesteraca.