Nereo Rocco: Kadeti Rijeke pobijedili Juventus i izborili četvrtfinale!
16.09.2016.

Kadeti Rijeke pobijedili su Juventus 1:0 u utakmici 3. kola turnira Nereo Rocco i na taj način maksimalnim učinkom izborili su plasman u četvrtfinale u kojem ih u subotu očekuje ogled protiv Venezije (Savogna, 19 sati). Riječki nogometaši odigrali su još jednu sjajnu utakmicu, a ključan trenutak dogodio se u 15. minuti kada je Vuk varkom izbacio dva braniča Juventusa i pogodio suprotan kut - 1:0.

U prvom poluvremenu Rijeka je imala tri prilike, Juventus dva udarca na gol. Uz gol Vuk se našao u još jednoj izglednoj prilici, ali nije iskontrolirao loptu, dok je udarac Matulje obranio vratar Juventusa. Rijeka je igrala visoki presing i s puno žara iznenadivši na taj način Juventus.

U nastavku utakmice Ivor Pandur obranio je dva pokušaja nogometaša Juventusa, dok je Rijeka izdržala pritisak i uzela važne bodove protiv renomiranog suparnika za novo veliko slavlje.

RIJEKA: Pandur, Hadžiisaku, Putnik,Nekić, I. Smolčić, Kuqi, H. Smolčić, Bušnja, Vuk, Petrović, Matulja. Još su igrali: Mitrović, Zrilić, Bošnjaković, Dedić, Nikšić, Jurešić.