Josip Čikvar
Nereo Rocco: Rijeka – Atlas 0:1
26.04.2015.

Nogometaši Rijeke doživjeli su drugi poraz u 2. kolu skupine C na turniru Nereo Rocco. Ovoga puta uspješniji je bio meksički Atlas koji je slavio 1:0 pogotkom Rodrigueza u 37. minuti. Nogometaš Atlasa primio je loptu, prošao po boku paralelno s gol linijom i kada je ušao u 16 metara sjajno pogodio suprotni kut.

Rijeka tako i ovoga puta nije imala previše sreće pošto je prema svemu prikazanom zaslužila barem remi. Na otvaranju  utakmice Prpić je pokušao s dva dalekometna udarca. Riječki nogometaši djelovali su konkretnije od suparnika, ali nisu svoj posjed pretočili u konkretnu priliku. U 13. minuti Rodriguez je iskoristio nesmotrenost obrane i sjurio se u kazneni prostor, ali udarac nije bio dovoljno kvalitetan i iako je lopta prošla pored vratara Nicolettija, riječki braniči lako su otklonili opasnost.  Meksički nogometaši su pred kraj poluvremena pomalo povezali konce u igri, a u samom smiraju Iniguez je napucao jednu svijeću u kazneni prostor Rijeke. Nicoletti nije istrčao, lopta se odbila od Ćaćića, ali na sreću nije završila u mreži.

Rijeka je pritisnula nakon primljenog gola u drugom poluvremenu. Dobra prilika ukazala se u vidu slobodnog udarca na 18 metara, ali Prpić nije pronašao željeni cilj. U konačnici najboljom prilikom pokazao se odličan udarac Šanteka s ruba kaznenog prostra, ali lopta je prošla malo pored vratnice.  U završnici Atlas je imao još jednu dobru priliku, lopta je već prošla Nicolettija, ali je Modrić reagirao na vrijeme i spriječio drugi gol.

U drugoj utakmici dana Udinese je pobijedio selekciju Lega Pro 1:0 i tako ostavio Rijeci priliku da u posljednjem kolu eventualnom pobjedom protiv Lige Pro osigura plasman u drugi krug. Prilika leži u eventualnoj pobjedi Udinesea nad Atlasom što bi uz tri boda Rijeke stvorilo krug momčadi (Atlas, Rijeka, Lega Pro) s tri boda i onda bi odlučivali dodatni kriteriji.