Ivan Blatančić
Nereo Rocco: Rijeka – Lega Pro 0:2
28.04.2015.

Nogometaši Rijeke porazom od momčadi Lega pro, selekcije treće talijanske lige, okončali su nastup na 30. izdanju turnira Nereo Rocco. Utakmica je to koja je u konačnici bila lišena rezultatske neizvjesnosti pošto su u drugom ogledu Udinese i Atlas odigrali 0:0 te Rijeci ni pobjeda ne bi donijela prolaz.

Kao i u proteklim utakmicama izabranici Elvisa Brajkovića dobro su krenuli u susret, ali jedna pogreška ponovo im je otežala život. Talijanski nogometaši probili su po lijevom boku. Straudi je ubacio, Rocco je ostao sam na 15 metara s desna i poentirao - 0:1. Dvije minute kasnije Rilov je dobro pucao glavom, ali lopta je otišla iznad vratnice. Klenovšek je potegnuo u 11. minuti s trideset metara i talijanski vratar morao je biti na oprezu. U istoj minuti Blatančić je imao dobru situaciju za udarac, ali pokušaj nije bio dobar.

Četiri minute kasnije Iličić je iščeprkao jednu loptu u kaznenom prostoru, ali umjesto da puca, došao je preblizu vrataru koji je skratio kut i tako otklonio opasnost. U međuvremenu Rijeka je zbog ozljeda ostala bez Čikvara i Blatančića, a u samoj završnici utakmice zbog udaraca je izašao i Dunić. Cijelu pomutnju iskoristila je momčad Lega pro i Straudi je poentirao - 2:0.

Rijeka je u drugom poluvremenu zaigrala još konkrentije i zapravo je teško vjerovati da se bijeli barem jednim pogotkom nisu oprostili od turnira. Veliku priliku prokockao je Iličić, dok je Prpić s desetak metara imao otvoren gol. U izglednim situacijama bili su Modrić i Rilov, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Iz skupine C u četvrtfinale prošli su Udinese i selekcija Lega Pro.