Nereo Rocco: Udinese – Rijeka 3:0
25.04.2015.

Nogometaši Rijeke porazom od Udinesea (0:3) otvorili su nastup na 30. izdanju turnira Trofeo Nereo Rocco. Riječani nisu uspjeli na željeni način otvoriti turnir iako su u većem dijelu utakmice solidno parirali i propustili neke svoje prilike.

Možda bi i utakmica otišla u drugačijem smjeru da je u 12. minuti Rijeka odličnu akciju okončala golom. Blatančić je ubacio, Šurković odlično pucao, ali vratar Udinesea obranio je pokušaj. U 15. minuti Lenardi se provukao kroz obranu, nitko od braniča Rijeke nije uspio izbiti loptu koja se odbijala, a Prampolini je odlično "stisnuo" loptu i zakucao s 18 metara -  1:0. U 20. minuti Šantek je okušao udarac, ali lopta je išla ravno u vratara.

I onda je stigao drugi gol. Nicoletti nije uspio iskontrolirati loptu nakon slobodnog udarca, Parpinel je bio brži od riječkih braniča i poentirao - 2:0. Udinese je u završnici prvog dijela imao dvije odlične prilike, ali Nicoletti je odlično reagirao.

Rijeka je dobro otvorila drugo poluvrijeme. Pritisak se očitovao u dvije prilike koje su mogle preokrenuti tijek utakmice. U 38. minuti Modrić je ubacio visoku loptu, vratar Udinesea je istrčao, ali prije je na loptu stigao Iličić. Napadač Rijeke dobro je udarcem glavom prebacio vratara, ali ispriječila se vratnica. U 42. minuti jedna visoka lopta padala je u kazneni prostor, a taman prije nego što je Čikvar htio pucati, loptu su mu odnijeli domaći braniči. U završnici Rijeka je još jednom pokleknula, Lenardi je uz puno sreće i pomoć vratnice potvrdio pobjedu Udinesea.

U drugom susretu skupine C Lega Pro, selekcija talijanske ekipe, pobijedila je Atlas 1:0. Rijeka u nedjelju od 18 sati igra protiv Atlasa.