Nike Cup: Pioniri Rijeke peti!
10.05.2015.

Pioniri Rijeke osvojili su peto mjesto na europskoj završnici Nike Premier Cupa u Danskoj! Orilo se u svlačionici "Volim te Rijeko", izabranici Tomislava Čizmarevića potrošili su posljednje atome snage da osvoje peto mjesto pobijedivši dvije kvalitetne ekipe posljednjeg dana turnira. U razigravanju za peto mjesto Rijeka je pobijedila Galatasaray nakon izvođenja jedanesteraca (9:8, 0:0) i to nakon što je pobjednički pogodak postigao vratar Ivor Pandur u jedanaestoj seriji penala! Naime, Pandur je obranio prva dva pokušaja igrača Galatasarayja s bijele točke, ali Kuqi također nije bio precizan. Vratar turskog kluba obranio je i pokušaj Šegona kod 2:2 i onda je krenuo niz penala u kojima vratari nisu ništa mogli.

Za Rijeku su precizni bili Putnik, Nikšić, Petrović, Katić, Hadžiisaku, Mohorovičić, Matulja i Smolčić. I onda su na red došli golmani, vratar Galatasaraya poslao je loptu visoko preko grede, dok je Pandur bio smiren i poentirao za veliko riječko slavlje.

Inače, kroz utakmicu Galatasaray je bio bolja momčad, ali nije iskoristio nekoliko prilika. U prvom poluvremenu turski nogometaši prokockali su jednu stopostotnu priliku, dok su dva pokušaja glavom u izglednoj situaciji otišla pored gola. I onda je sjevnula riječka kontra. Petrović je pobjegao pratnji i izašao sam pred vratara, ali udarac je odsjeo na gredi.  U drugom dijelu turska momčad je napadala, a najveću priliku imali su u 34. minuti kada su pogodili gredu.