Škola : Turniri
Nike Cup: Promocija kluba i Hrvatske
06.05.2015.

Pioniri Rijeke u četvrtak u ranim jutarnjim satima kreću put Kopenhagena gdje će od petka do nedjelje sudjelovati na europskoj završnici Nike Premier Cupa. Dvadeset momčadi bit će podijeljene u četiri skupine po pet momčadi, a dvije prvoplasirane momčadi iz svake skupine izborit će četvrtfinale. Uz Rijeku će na europskoj završnici sudjelovati: Rapid (Austrija), Genk (Belgija), Frydek-Misket (Češka), Brondby, Esjberg (Danska), HJK (Finska), Atromitos (Grčka), Budapest Honved (Mađarska), Maccabi Haifa (Izrael), Feyenoord (Nizozemska), Stabek (Norveška), Legija (Poljska), Chertanovo, Dinamo Moskva (Rusija), Aluminij (Slovenija), Brommapojkarna, Malmo (Švedska), Basel (Švicarska) i Galatasaray (Turska).

- Ždrijeb je u četvrtak i onda ćemo saznati što nas čeka. Idemo promovirati klub i zemlju - rekao je Tomislav Čizmarević, trener pionira Rijeke.

Osvajanjem prvog mjesta na državnoj završnici Nike Premier Cupa Rijeka je dobila priliku i čast odmjeriti snage s momčadima na europskoj razini. Dvije ili tri najuspješnije ekipe, ovisno o broju predstavnika koje će imati ostali kontinenti, izborit će plasman na svjetsku završnicu u Manchesteru.

- Dečki su izašli iz jedne mini krize i vjerujem da ćemo dobro odigrati i predstaviti se u Danskoj u dobrom svjetlu. Atmosfera je u svlačionici dobra, očekuje nas naporan ritam. Svaki dan igramo minimalno dvije utakmice, cijeli dan smo na stadionu i to će zahtijevati još dodatan angažman kod igrača - zaključio je Tomislav Čizmarević.