Nike Cup: Rijeka bez polufinala
09.05.2015.

Pioniri Rijeke nisu uspjeli izboriti polufinale Nike Premier Cupa i osigurati svjetsku završnicu. Rapid je bio uspješniji u četvrtfinalu i to nakon izvođenja jedanesteraca nakon što je 40 minuta završeno rezultatom 1:1. Jedanesterci su bili priča za sebe. U prve dvije serije strijelci su bili sigurni, Jurešić i Kuqi zabili su za Rijeku. I onda je krenula drama. Pandur je obranio penal, ali sutkinja je tražila da se ponovi jer je izašao s crte.

U drugom pokušaju austrijski nogometaš bio je siguran. Na red je došao Šegon čiji je udarac obranio vratar Jenčiragić, ali sutkinja je tražila da se i taj udarac ponovo izvede. Šegon je ovoga puta pogodio stativu. Austrijanci su bili sigurni s bijele točke, a Mohorovičić je poslao loptu iznad grede za kraj riječkih nadanja. Rijeka je kroz četrdeset minuta bila bolja momčad, ali to nije kapitalizirala. U sedmoj minuti Smolčić je dobro pucao, lopta se odbila od bloka i poprimila neugodnu putanju, ali je vratar Rapida odlično reagirao. U 11. minuti Rijeka je izvela odličnu kombinaciju nakon kornera, otvorila se prilika za udarac, ali pokušaj Jurešića završio je u rukama vratara. Minutu kasnije Petrović je pobjegao obrani po lijevoj strani, ušao u sredinu i otvorio si priliku za udarac, ali lopta je opet išla preblizu vrataru Jenčiragiću.

I onda je stigla kazna u 16. minuti. Bila je dovoljna jedna pogreška u srednjem redu, Austrijanci su brzo izveli kontru, a Markel nije imao milosti i zabio je četvrti gol na turniru - 0:1. Rijeka je imala priliku i u 17. minuti, dobar pokušaj Kuqija iz slobodnog udarca ponovo je zaustavio vratar Rapida.

Rijeka je nastavila pritiskati u drugom poluvremenu, a nagrada je stigla u 36. minuti. Jurešić je oštro ubacio iz slobodnog udarca, lopta je preletjela sve, a Kuqi se našao na drugoj vratnici i pospremio je u mrežu - 1:1.

Samo minutu kasnije Rijeka je mogla do preokreta. Šegon je izbacio Jurešića koji je pucao sa 16 metara s desne strane. Situacija nije bila idealna, ali Jurešić je odlično potegnuo, lopta se od grede odbila u teren! Uskoro je uslijedio kraj susreta i rulet penala koji je pripao Rapidu.

Rijeka u nedjelju od deset sati protiv švedske Brommapojkarne kreće u razigravanje za poredak od petog do osmog mjesta.

RIJEKA: Pandur, Smolčić, Jurešić, Putnik, Katić, Hadžiisaku, Kuqi, Šegon, Mohorovičić, Matulja, Petrović.