Ivor Pandur
Nike Cup: Rijeka – Chonburi 0:0
21.07.2015.

Pioniri Rijeke remizirali su protiv tajlandskog Chonburija (0:0) u svojem posljednjem susretu u skupini A na Nike Premier Cupu što se održava u Manchesteru. Riječki nogometaši morat će pričekati popodnevni ogled RB Leipziga i Chonburija da bi saznali hoće li razgiravati za poredak od 13. do 16. ili 17. do 20 mjesta. Utakmica protiv Chonburija bila je dobra prilika za prvu pobjedu na turniru, ali unatoč nešto kvalitetnijoj igri nogometaši Rijeke opet nisu uspjeli pronaći put do mreže.

Izabranici Zdravka Šimića dobro su otvorili utakmicu s nekoliko pokušaja s poludistance. U devetoj minuti Mohorovičić je odlično proigrao Libera, ali pokušaj napadača Rijeke blokirali su braniči Chonburija. Momčad iz Tajlanda na početku nije previše prijetila, a na drugoj strani uz pokušaje s poludistance, Rijeka je imala nekoliko kornera i opasnih ubačaja.

U 19. minuti uslijedila je lijepa akcija Rijeke, Bušnja je s desne strane dodao za Jurišića u srce kaznenog prosotra. Jurišić je loptu gurnuo za Kuqija koji ju proslijedio do Mohrovičića, ali udarac kapetana Rijeke s 18 metara nije bio precizan.

Nogometaši Chonburija zaigrali su kvalitetnije u nastavku, ali bez pravih prilika. U 24. minuti Matulja je uputio lijep udarac s dvadesetak metara, ali lopta je otišla preko grede. Unatoč velikom trudu i zalaganju, nogometaši Rijeke do kraja nisu uspjeli pronaći put do mreže i prve pobjede na završnici.

RIJEKA: Pandur, Jurešić, Hadžiisaku, Katić, Nikšić, Mohorovičić, Bušnja, Matulja, Kuqi, Ćoza, Liber (od 36' Šegon).

Nike Cup: Rijeka – Chonburi 0:0 (10)