Nike Cup: Rijeka – Honved 0:1
09.05.2015.

Nogometaši Rijeke poraženi su od Honveda (0:1) u utakmici 3. kola skupine B europske završnice Nike Premier Cupa i u podne će morati pobijediti Legiju da bi izborili četvrtfinale. Rijeka je protiv Honveda odigrala jednu čvrstu utakmicu koju je usmjerio crveni karton Igora Nikšića u 11. minuti. Rijeka je nakon kornera nespretno izgubila loptu, a u kontri Honveda Mohorovičić je napravio prekršaj i zaradio žuti karton. Uslijedila je gužva i naguravanje u kojoj je najgore prošao Nikšić koji je zaradio isključenje. Honved je to iskoristio u 19. minuti kada je uspio stvoriti višak igrača, a Schoen je poentirao iz blizine - 0:1.

Rijeka je dočekala poluvrijeme sa samo golom zaostatka i onda uzela zalet. Prvo je Petrović pokušao glavom, a u 22. minuti pobjegao je obrani, ali su braniči Honveda uspjeli blokirati loptu koja je otišla u korner iz kojeg se izrodila nova prilika. Šegon je glavom vratio loptu u srce kaznenog prostora, ali udarac Petrovića lijevom nogom iz izgledne situacije otišao je pored vratnice. Bila je to najveća prilika Rijeke na utakmici. U idućim minutama pritisnuo je Honved, Pandur se istaknuo jednom lijepom obranom.  U završnici se i Petrovića riješio pratnje na desnom boku, ali kut je bio premali i udarac je otišao paralelno s gol linijom.

Rijeka je u posljednjih pet minuta ušla s istim brojem igrača nakon što je igrač Honveda zaradio drugi žuti karton, ali nije uspjela u završnici doći do pogotka.

Iako je Rijeka nakon utakmice uložila žalbu, Nikšić je kažnjen s dvije utakmice neigranja.

RIJEKA: Pandur, Smolčić, Jurešić, Putnik, Katić, Nikšić, Kuqi, Šegon, Mohorovičić, Matulja (od 14' Hadžiisaku), Petrović.