Mateo Jurešić
Nike Cup: Rijeka – Kyoto 1:0
22.07.2015.

Pioniri Rijeke (2000. godište) pobijedili su japanski Kyoto 1:0 u razigravanju od 13. do 16. mjesta na svjetskoj završnici Nike Premier Cupa što se održava u Manchesteru. Ocjena utakmice jest da je Rijeka konačno potekla protiv japanskog sastava koji se pokazao respektabilnom ekipom u utakmicama u skupini. Rijeku u četvrtak od 11 sati očekuje utakmica za 13. mjesto protiv Rapida iz Beča. Bit će to prilika za uzvrat, naime Rapid je Rijeku svladao nakon penala u četvrtfinalu europske završnice u Kopenhagenu.

Izabranici Zdravka Šimića odigrali su odličnu utakmicu, opasni u napadu, čvrsti u obrani s jasnom idejom što činiti u veznom redu. Ključni trenutak dogodio se u 19. minuti. Katić je probio desni bok i ubacio. Japanski braniči kratko su odbili loptu do Šegona koji ju je iz prve opet ubacio u kazneni prostor. Vratar Kyota je istrčao te izbio loptu koja je došla do Kuqija. Nogometaš Rijeke s osam metara poslao je loptu u praznu mrežu - 1:0. Bilo je to zasluženo vodstvo Rijeke koja je uoči pogotka propustila nekoliko prilika. Kuqi je na otvaranju odlično proigrao Šegona čiji udarac nije bio dovoljno kvalitetan.

U 14. minuti Mohorovičić je odlično uposlio Matulju koji se sjurio u kazneni prostor i na deset metara od gola našao oči u oči s vratarom Kyota koji je obranio pokušaj riječkog napadača. Tri minute kasnije Matulja je okončano novu kontru, ali nakon udarca s ruba kaznenog prostora lopta se od grede odbila u leđa vratara Kyota koji ju je stigao uloviti prije nego što je prešla gol liniju.

Rijeka je solidno odigrala i drugo poluvrijeme. Kuqi je u 23. minuti lijepo ubacio s lijevog boka, ali vratar Kyota na vrijeme je izašao i odnio loptu ispred Matulje. Pet minuta kasnije Jurešić je pucao s 18 metara, ali lopta je otišla iznad grede. U samoj završnici Kyoto je krenuo po izjednačenje, ali nekoliko opasnih ubačaja i kornera nije u konačnici rezultiralo pogotkom.

RIJEKA: Pandur, Katić, Hadžiisaku, Ćoza (od 31' Nekić), Nikšić, Šegon (od 38' Bušnja), Mohorovičić,  Kuqi, Smolčić, Matulja, Jurešić (od 39' Liber),

Nike Cup: Rijeka – Kyoto 1:0 (14)