Nike Cup: Rijeka – Maccabi 2:0
08.05.2015.

Nogometaši Rijeke pobijedili su Maccabi 2:0 u drugoj utakmici u skupini B na europskoj završnici Nike Premier Cupa. Riječki nogometaši odigrali su jednu pametnu i zrelu utakmicu, iskoristivši svoje prilike, a s druge strane uspjeli su se u obrani othrvati u trenucima kada je izraelski sastav pritisnuo. Iako su bili vidno razočarani nakon remija u prvoj utakmici, nogometaši Rijeke na najbolji mogući način krenuli su u drugi susret. U drugoj minuti jedna odbijena lopta došla je na rub kaznenog prostora do Kuqija koji je potegnuo, ali lopta je otišla ravno u vratara.

Minutu kasnije stigao je pogodak. Mohorovičić se odlično othrvao u duelu na lijevoj strani i pronašao Petrovića u srcu kaznenog prostora. Napadač Rijeke hladnokrvno je pospremio loptu u mrežu - 1:0. Tri minute kasnije Petrović je probio po desnoj strani, ali udarac nije imao potrebnu snagu. Nova prilika stigla je u 18. minuti. Vratar Maccabija i Šegon bili su u utrci za loptom, a rezultat je bio pokušaj nogometaša Rijeke da lobom matira vratara, ali lopta je otišla pored vratnice. Onda je uslijedio pritisak izraelske momčadi koja je propustila nekoliko izglednih prilika, a odličan na vratima bio je Ivor Pandur.

Izraelci su čvrsto krenuli i u nastavak utakmice, a onda je stigao drugi pogodak. Šegon se izborio za loptu na desnom boku i odlično ubacio. Hadžiisaku se dobro snašao u kaznenom prostoru i poentirao - 2:0. Maccabi se trudio vratiti u utakmicu i zabiti gol koji bi ga vratio u igru, ali u konačnici Rijeka je imala stopostotnu priliku. Petrović je odnio jednu dugu loptu i probio se po lijevom boku, te sjajno pronašao Hadžiisakua koji je na sedam metara ostao sam, ali lopta je nakon udarca odsjela na vratnici.

Rijeku u subotu očekuju još dvije utakmice u skupini B protiv Honveda (10) i Legije (12). U skupini B moraju se odigrati još četiri utakmice i puno je kombinacija, a izvjesno je da Rijeku pobjeda protiv Honveda vodi u četvrtfinale, a isti scenarij je izgledan i slučaju pobjede protiv Legije.

RIJEKA: Pandur, Smolčić, Jurešić, Putnik, Katić, Nikšić, Kuqi, Šegon (od 39' Bogolin), Mohorovičić, Matulja (od 25' Hadžiisaku), Petrović.

Rezultati, skupina B: Honved - Stabæk 3:0, Maccabi - Legia 1:0, Rijeka - Stabæk 0:0, Honved - Maccabi 1:0, Rijeka - Maccabi 2:0, Legia - Honved 1:1.

Subota (10): Rijeka - Honved, Stabæk - Legia. (12): Maccabi - Stabæk, Rijeka - Legia.

Poredak: Honved 7, Rijeka 4, Maccabi 3, Legia 1, Stabæk 1 bod.