Nike Cup: Rijeka – Rapid 3:5-11m
23.07.2015.

Pioniri Rijeke (2000. godište) osvojili su 14. mjesto na svjetskoj završnici Nike Premier Cupa održanoj u Manchesteru. Riječki nogometaši u četvrtak su u borbi za 13. mjesto izgubili od bečkog Rapida nakon izvođenja kaznenih udaraca 3:5 (0:0). Nikšić je u trećoj seriji poslao loptu pored vratnice što je bilo dovoljno da austrijski nogometaši mirno privedu izvođenje penala kraju. Prije Nikšića pogodio je Kuqi, dok je Mohorovičić sjajno izveo "panenku". Na kraju je pogodio i Hadžiisaku, ali Sušak u zadnjoj seriji nije uspio obraniti pokušaj i Rapid je mogao slaviti. Beči klub tako je ponovo, kao i u četvrtfinalu europske završnice Nike Cupa u Kopenhagenu, pobjedio Rijeku nakon izvođenja penala.

Rijeka je kroz utakmicu svih 40 minuta bila bolji suparnik. Na kraju treba izdvojiti dva ključna trenutka, a oba su se dogodila u drugom dijelu. U 29. minuti Matulja je pobjegao u kontru i nakon prekršaja braniča Rapida sudac je pokazao na bijelu točku. Jurišić je uzeo zalet, ali vratar Rapida Jenčiragić pročitao je stranu i obranio njegov pokušaj. To nije previše obeshrabrilo nogometaše Rijeke koji su u posljednjim trenucima imali još jednu odličnu priliku. Jurešić je glavom spustio jedan ubačaj za natrčalog Hadžiisakua koji s pet metara neometan nije uspio zatresti mrežu.

RIJEKA: Šušak, Katić, Nekić, Nikšić, Hadžiisaku, Mohorovičić, Smolčić, Šegon (od 37' Bušnja), Kuqi, Matulja, Jurešić.

Nike Cup: Rijeka – Rapid 3:5-11m (16)