Nike Cup: Rijeka – Reading 0:1
20.07.2015.

Pioniri Rijeke (2000. godište) porazom od Readinga 0:1 otvorili su nastup u skupini A na Nike Premier cupu što se održava u Manchesteru. U tvrdoj utakmici u kojoj nije bilo previše izrazitih prilika Reading je iskoristio svoju fizičku dominantnost i tako stigao do jedinog pogotka na utakmici. U 35. minuti nogometaši Rijeke nisu uspjeli izbiti jednu loptu koja je došla do Greenidgea na rubu kaznenog prostora, a robusni napadač Readinga pospremio je loptu u mrežu. Igra Readinga uglavnom se svela na visoke lopte i korištenje fizičke prednosti. U tim gužvama su positgli još dva pogotka koja su opravdano poništena zbog zaleđa. Puno problema stvarao je i jaki vjetar.

S druge strane Rijeka je priprijetila u 15. i 18. minuti, ali udarci Šegona i Mohorovičića bili su preslabi. Rijeka je nešto konkretnije krenula u nastavku kada je imala i pomoć vjetra, ali osim dalekomentih pokušaja, braniči Readinga nisu dopustili ozbiljniju priliku. Zapravo je najbolja šansa stigla u 37. minuti. Nakon primljenog pogotka nogometaši Rijeke su se oslobodili i zaigrali ofenzivnije. Kuqi je u 37. minuti potegnuo s 30 metara, a lopta je uz vjetar dobila ubrzanje i zamalo prevarila vratara Readinga.

RIJEKA: Pandur, Jurešić, Hadžiisaku, Nikšić, Šegon (od 32' Smolčić), Mohorovičić (od 37' Belančić), Bušnja, Matulja, Kuqi, Nekić, Liber (od 31' Katić).

Nike Cup: Rijeka – Reading 0:1 (12)