Jozef Kuqi
Nike Cup: Rijeka – San Lorenzo 0:1
21.07.2015.

Pioniri Rijeke (2000.) poraženi su od San Lorenza 0:1 u utakmici 3. kola skupine A Nike Premier Cupa što se održava u Manchesteru i tako su izgubili i teoretske šanse za plasman u četvrtfinale. Jedan pogodak ponovo je presudio izabranicima Zdravka Šimića u još jednoj utakmici koja se igrala po vjetrovitom vremenu. Riječki nogometaši solidno su parirali vršnjacima iz Argentine, ali u 40 minuta, koliko traju utakmice na Nike Cupu, svaka pogreška se skupo plaća. U 10. minuti riječki braniči nisu stigli izbiti jednu loptu, Cabral je bio najbrži i najspretniji - 0:1. Uoči pogotka u šestoj minuti Liber je lijepo proigrao Matulju, ali njegov udarac s ruba kaznenog prostora na vrijeme su blokirali argentinski braniči.

Rijeka je u drugom poluvremenu napadala niz vjetar, ali bez ozbiljnijih prilika. Kuqi je oprobao udarac u 23. minuti, ali lopta je išla direktno u vratara. San Lorenzo se dobro branio, a nekoliko opasnih ubačaja riječkih nogometaša na vrijeme su otklonili braniči San Lorezna ili argentinski vratar.

Rijeka od 12 sati igra protiv tajlandskog Chonburija nakon čega će biti poznato za koje će mjesto izabranici Zdravka Šimića razigravati.

RIJEKA: Pandur, Jurešić, Hadžiisaku, Nikšić, Šegon, Bušnja, Matulja, Kuqi, Smolčić, Nekić (od 14' Katić), Liber (od 31' Belančić).

Nike Cup: Rijeka – San Lorenzo 0:1 (12)