Vito Šegon
Nike Cup: Rijeka slavila na penale
10.05.2015.

Pioniri Rijeke pobijedili su švedsku Brommapojkarnu nakon izvođenja jedanesteraca (6:5, 1:1) i u nedjelju od 14 sati igrat će protiv Galatasaraya za peto mjesto na europskoj završnici Nike Cupa. Ivor Pandur obranio je prvi penal kojega su izveli švedski nogometaši, a zatim su sigurni s bijele točke bili Jurešić, Kuqi, Nikšić, Šegon i Petrović. Rijeka je tako nakon poraza u četvrtfinalu od Rapida ovoga puta imala sreće u ruletu penala. Inače, izvođenju jedanesteraca prethodila je zanimljiva situacija, švedski trener odlučio je na gol umjesto vratara postaviti igrača koji je dominirao visinom. Ipak, riječki nogometaši bili su sigurni u sebe.

Utakmica je pak bila daleko od idealne, Rijeka je dobro otvorila susret, ali se mučila nakon što je švedska momčad povela. Nakon pokušaja Smolčića, Rijeka je imala dobru priliku u sedmoj minuti. Jurešić i švedski vratar bili su u utrci za loptom. Nogometaš Rijeke uspio je doći prije do lopte, ali švedski vratar uspio je blokirati udarac na rubu kaznenog prostora. Uslijedila je odlična obrana Pandura, a zatim gol Brommapojkarne. Rijeka je ponovo izgubila loptu na sredini terena, uslijedila je brza akcija gostiju. Rijeka je imala priliku otkloniti opasnost, ali nije uspjela i Vitković je poentirao - 0:1.

Rijeka je pomalo klonula u nastavku, vrijeme je prolazilo i nije bilo promjene rezultata. U 22. minuti Putnik je očistio jednu opasnu situaciju pred golom Rijeke, a gosti su u 30. minuti pogodili gredu. Izabranici Tomislava Čizmarevića teško su dolazili u prilike, nada su bili prekidi. Jedan takav stigao je u 39. minuti. Jurešić je ubacio visoku loptu, Šegon ju je dočekao na drugoj vratnici, uspio je smiriti i pospremiti u mrežu - 1:1.  Uslijedili su jedanesterci, a ovoga puta sreća je bila na riječkoj strani.