Nike Cup: Rijeka u četvrtfinalu!
09.05.2015.

Nogometaši Rijeke pobijedili su poljsku Legiju 1:0 u četvrtom susretu na europskoj završnici Nike Premier Cupa i izborili su četvrtfinale u kojem će u subotu od 17 sati igrati protiv Rapida! Pobjednici četvrtfinala ujedno će izboriti nastup na svjetskoj završnici u Manchesteru. Bila bi prava sportska nepravda da Rijeka slučajno nije prošla u drugi krug jer je u posljednjoj utakmici u kojoj je trebala pobjeda za prolaz pokazala odličan nogomet propustivši mnoge prilike, da bi se zadnjih nekoliko minuta morala braniti. Utakmica se igrala na umjetnoj travi na kojoj su se izabranici Tomislava Čizmarevića odlično snašli. Utakmica je bila tim zanimljivija budući da remi nije odgovarao niti jednoj ekipi jer time bi zapravo otvorili put Maccabiju u četvrtfinale.

Već u trećoj minuti Petrović je pobjegao obrani, odlično se riješio pratnje prebacivši loptu preko braniča, ali udarac nije bio kvalitetan. Četiri minute kasnije Pandur je na vrijeme istrčao i izbio loptu spriječivši da Poljaci dođu u stopostotnu priliku.

Trenutak odluke dogodio se u devetoj minuti. Kuqi je primio jedan odbijanac nakon visoke lopte i probao uposliti Matulju. Lopta se odbila od riječkog nogometaša natrag Kuqiju koji je napravio nekoliko koraka, ušao u kazneni prostor i pospremio loptu pod prečku - 1:0!

Već u 12. minuti Rijeka je mogla udvostručiti prednost. Nakon odlične akcije Petrović je ostao sam, vratar Legije je već bio zalegao, ali udarac je otišao pored vratnice. U posljednjoj minuti Matulja je oduzeo jednu loptu i sjurio se sam prema golu. Braniči Legije uspjeli su ga sustići, a onda  blokirati Petrovića kojem je Matulja dodao loptu.

Legia je počela sve jače napadati u drugom dijelu. Rijeka je svoju priliku dočekala u 26. minuti kada je udarac Šegona iz izgledne situacije otišao iznad grede. Četiri minute kasnije Petrović je ostao sam nakon jednog ubačaja, ali udarac glavom išao je ravno u vratara. Posljednjih pet minuta Rijeka je imala igrača više nakon što je isključen igrač Legije koji je nakon kornera odgurnuo Matulju.

Poljski nogometaši pokušali su dugim loptama nešto napraviti i iako je bilo nekoliko teških situacija, Rijeka se uspjela obraniti i izboriti četvrtfinale.

RIJEKA: Pandur, Smolčić, Jurešić, Putnik, Katić, Hadžiisaku, Kuqi, Šegon, Mohorovičić, Matulja, Petrović.

Petak: Honved - Stabæk 3:0, Maccabi - Legia 1:0, Rijeka - Stabæk 0:0, Honved - Maccabi 1:0, Rijeka - Maccabi 2:0, Legia - Honved 1:1.

Subota: Rijeka - Honved 0:1, Stabæk - Legia 0:2, Maccabi - Stabæk 1:0, Rijeka - Legia 1:0.

Poredak: Honved 10, Rijeka 7, Maccabi 6,  Legia 4,  Stabæk 1 bod.