Nike Cup: Stabæk – Rijeka 0:0
08.05.2015.

Nogometaši Rijeke remizirali su protiv norveškog Stabæka (0:0) u prvom nastupu u skupini B na europskoj završnici Nike Premier Cupa. Iako je uvijek uspjeh otvoriti turnir bez poraza, remi je zapravo udarac riječkim nadama za četvrtfinale budući da je Stabæk izgubio prvu utakmicu na turniru protiv Honveda (0:3), dok je Maccabi pobijedio Legiju (1:0). Honved je zatim svladao Maccabi (1:0) i otvorio si vrata četvrtfinala.

Rijeka je dobro otvorila utakmicu, Jurešić se sjurio po desnom boku i ubacio, ali Petrović nije najbolje zahvatio loptu. Dvije minute kasnije Norvežani su imali svoju najbolju priliku na utakmici, ali udarac Daa odlično je obranio Pandur. Rijeka je pokušavala povezati konce u igri, ali nešto sporiji protok lopte omogućio je Norvežanima da zatvore eventualne opasnosti. Prilika u 14. minuti stigla je nakon prekida. Rijeka je izvela brzu akciju nakon kornera, Jurešić je dobro pucao, ali njegov pokušaj usporio je obrambeni blok.

Silni pokušaji Rijeke nisu do kraja poluvremena urodili plodom, a pošto se na turniru igra po formatu 2x20 minuta bilo je jasno da nema puno vremena.  Rijeka je zato konkretnije krenula u nastavak utakmice, ali pritom propustila nekoliko izglednih prilika.

U 26. minuti Šegon se našao u odličnoj prilici unutar kaznenog prostora. Umjesto udarca, veznjak Rijeke odlučio se na još jedan dribling i u trenutku udarca norveški braniči uspjeli su taman dovoljno blokirati da lopta ode preko gola.

Bila je to najveća prilika Rijeke na utakmici. Samo tri minute kasnije Matulja je bio u odličnoj situaciji na sedam metara nakon što je izbjegao zaleđe, ali pokušaj iz voleja nije imao ni snagu ni preciznost.

Rijeka je nastavila pritiskati, nekoliko ubačaja, kornera i poluprilika nisu rezultirali pogotkom i izabranici Tomislava Čizmarevića morali su se na kraju zadovoljiti bodom.

Utakmica drugog kola na rasporedu je u petak od 17 sati, a Rijeka će odmjeriti snage protiv Maccabija.

RIJEKA: Pandur, Smolčić, Jurešić, Putnik, Hadžiisaku (od 46' Katić), Nikšić, Kuqi, Šegon, Mohorovičić, Matulja, Petrović.