Mihael Rebernik
2. Momčad : 3. HNL zapad
Novigrad – Rijeka II 2:0
07.03.2015.

Nogometaši Rijeke II poraženi su na gostovanju protiv Novigrada u utakmici 17. kola Treće HNL – zapad. Bila je to  utakmica koju će izabranici Ivice Kuleševića htjeti što prije zaboraviti jer unatoč želji i htijenju nikako nisu mogli pronaći protuigru za razigrani Novigrad što se bolje snašao na domaćem travnjaku. Iako je bolje krenuo u utakmicu,ni Novigrad u početku nije imao stopostotnu priliku. Nekoliko pokušaja i dobrih ubačaja navjestili su ono što je stiglo u 25. minuti.

Novigrad je opet uspio u nekoliko poteza doći do gola Rijeke II. Benjamin Tatar primio je loptu na 15 metara i preciznim udarcem okončao akciju - 1:0. Rijeka II nije uspijevala povezati igru,nekoliko ubačaja nije bilo dovoljno da se slomije obrana Novigrada. Na drugoj strani u 43. minuti Collins je dobro reagirao nakon kornera domaćina i izbio loptu s gol linije.

Rijeka II je konkretnije otvorila drugo poluvrijeme,ali domaćin je u 58. minuti udvostručio prednost. Akcija u nekoliko dodavanja izbacila je Tatara na lijevoj strani. Napadač Novigrada sjurio se u kazneni prostor i potegnuo iz sve snage,a Berković je bio blizu obrane,ali se lopta odbila od desne ruke i završila u mreži - 2:0.

Rijeka II pokušavala se vratiti u igru,Novigrad je čekao priliku iz kontre za treći gol. Riječki nogometaši posljednju priliku izgubili su nakon isključenja Filipa Dangubića u 83. minuti zbog prigovora. Unatoč igraču manje Rijeka II je u završnici imala dvije izgledne prilike iz slobodnog udarca,ali opasni pokušaji Ajayija (85') i Mršića (90') nisu pronašli put do mreže.