Vedran Jugović: Veselim se oproštaju pred divnim navijačima
24.11.2016.

Vedran Jugović u subotu uoči utakmice protiv Cibalije (Stadion HNK Rijeka, 17 sati) oprostit će se od bijelog dresa u kojem je protekle tri godine ostavio zapažen trag. Bit će to prilika klubu i navijačima da se Vedranu još jednom zahvale na svemu što je dao za klub, te mu požele sve najbolje u nastavku karijere u redovima južnokorejskog Jeonnam Dragons.

- Drago mi je što se vraćam u Rijeku. Bit će mi gušt ponovo, makar i nakratko, istrčati na travnjak pred navijače s kojima sam u tri godine provedene u Rijeci prošao puno lijepih stvari, rekao je Vedran Jugović koji je u Rijeci ostavio dubok trag.

Požrtvovan i beskompromisan na terenu osvojio je simpatije navijača, a uoči utakmice protiv Cibalije i službeno će se oprostiti od Rijeke i karijeru nastaviti u Jeonnam Dragonsima u čijim je redovima od siječnja na posudbi.

- Iznenađen sam i zahvalan na činjenici da će mi klub prirediti oproštaj i što sam dobio mogućnost oprostiti se od svih. To su one stvari koje će mi ostati u najljepšem sjećanju za cijeli život i koje novac ne može kupiti, ustvrdio je Jugović koji je u dresu Rijeke sakupio točno sto nastupa.

Posljednju utakmicu u dresu Rijeke odigrao je protiv Zagreba (18. prosinac 2015.) ušašvi u igru u posljednjim trenucima utakmice upisavši svoj 100. nastup u bijelom dresu.

- U sjećanju ostaje osvajanje Kupa Hrvatske i utakmice protiv Dinama. Ta sjajna atmosfera koja je vladala na Kantridi i poslije na Rujevici. Moram istaknuti i europske cikluse, punu Kantridu i odlične rezultate. To je nešto najljepše što sam u životu doživio. Ništa ne dolazi ni blizu. Kada se sjetim da sam protiv Seville nosio i kapetansku traku, to je za mene bila ogormna čast i potvrda svega što sam napravio u Rijeci, zaključio je Vedran Jugović.