Michael Dogo Kingsley
Orji, Kingsley i Amos u dresu Nigerije osvojili naslov svjetskog prvaka!
09.11.2015.

Nogometaši Nigerije osvojili su naslov svjetskog prvaka na SP-u do 17 godina! Nigerija je u finalu svladala Mali 2:0 pogocima Osimhena (56') i Bamgboyea (59') postavši druga reprezentacija u povijesti koja je obranila svjetsku titulu.

Dio sjajne nigerijske priče bili su Orji Okwonkwo, Benjamin Amos i Michael Dogo Kingsley, članovi akademije Abuja! Orji imao čast i u finalu je ušao u igru u 80. minuti. Orji je postigao gol u polufinalu  u pobjedi protiv Meksika (4:2), dok je Kingsley bio strijelac u pobjedi nad Brazilom (3:0) u četvrtfinalu.

Inače, Orji je na ovogodišnjem memorijalu Mladen Ramljak i Kvarnerskoj rivijeri bio najbolji strijelac turnira.

Zanimljiv je podatak da su Nigerija i Hrvatska igrali u skupini i slavila je Hrvatska 2:1. Nigerija je drugi krug osigurala pobjedama nad SAD-om 2:0 i Čileom 5:1. U osmini finala pobijedila je Australiju 6:0, u četvrtfinalu bila je uspješnija od Brazila 3:0, te u polufinalu od Meksika 4:2.